czwartek, 2 maja, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna USDTRY, SP500 oraz Złota na 25.03.2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

USDTRY – gwałtowne wybicie

Na rynku USD/TRY nastąpiło gwałtowne wybicie powyżej poziomu oporu technicznego na 5.518 (związane fundamentalnie z obniżeniem prognoz amerykańskiego FED dotyczących przyszłych podwyżek stóp procentowych w USA) i nowy lokalny szczyt został ustanowiony na poziomie 5.8270, tuż poniżej szczytu fali A na 5.8596. Możliwość takiego rozwoju falowego wskazywałem już wcześniej w jednej z analiz długoterminowych dla pary USD/TRY, w której na wykresie dziennym brakowało jeszcze jednej fali wzrostowej, by dokończyć korektę fali X wyższego rzędu.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Oznaczenia falowe od dołka fali B na poziomie 5.1599 zostały również zaktualizowane na interwale H4 (na dziennym interwale układ falowy nie zmienił się w ogóle) i w chwili obecnej wyglądają tak jak oznaczenia na wykresie: najprawdopodobniej mamy właśnie końcówkę fali (c) od fali Z wyższego cyklu, której poziomem docelowym będzie 38% zniesienia Fibonacciego ostatniej fali spadkowej. Po osiągnięciu tego poziomu rynek powinien kontynuować korektę spadkową w fali Y wyższego rzędu, a ta korekta z łatwością powinna wybić dno fali B na wspomnianym już poziomie 5.1599.

S&P500 – mocny impulsywny ruch


Jeżeli chodzi o indeks szerokiego rynku SP500, to tutaj cena zachowuje się zgodnie z nakreślonym wcześniej scenariuszem spadkowym w fali (c). Podczas ostatniego wybicia poziomu 2858 okazało się, że ruch wzrostowy jest fałszywką i po ustanowieniu lokalnego szczytu na 2865 cena szybko zawróciła w kierunku południowym. Takiego właśnie impulsywnego ruchu spadkowego oczekujemy teraz od rynku, gdyż fala (c) powinna być pięciofalowym impulsem, który zakończy korektę spadkową fali 2/B (lub też będzie pierwszą falą korekty spadkowej wyższego rzędu, znacznie bardziej złożonej w czasie i w cenie). Pierwszy poziom docelowy dla niedźwiedzi to wsparcie techniczne na 2784, następny można zauważyć na 2737, a główny i najbardziej istotny znajduje się na 2725. Poziom ten powinien zostać również naruszony i nowy dołek powinien zostać utworzony przez rynek w miarę jak fala (c) korekty będzie się rozwijać.

Złoto – utrzymujemy się ponad linią trendu


Na koniec rzućmy jeszcze okiem na rynek Złota kwotowanego do USD, na którym widzimy, że korekta fali 4 zdecydowanie wyewoluowała w kierunku korekty złożonej w formie WXY, ale cena nadal znajduje się poniżej poziomu unieważniającego licznik impulsywny, czyli $1,323. Warto również zauważyć, że linia trendu zaznaczona kolorem pomarańczowym jest jak do tej pory respektowana, więc jej zdecydowane naruszenie podczas spadków będzie pierwszą oznaką ponowienia się trendu spadkowego.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły