niedziela, 28 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna rynku Ropy oraz USDTRY na 10.04.2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

USDTRY wybija górą z formacji Trójkąta

Zgodnie z wcześniejszym scenariuszem, na rynku USDTRY nastąpiło wybicie górą z formacji Trójkąta. Lokalny szczyt został ustanowiony na poziomie 5.7271 a na wykresie wyrysowana została formacja świecowa Spadającej Gwiazdy. Może to oznaczać koniec wzrostów w tym lokalnym cyklu, który nastąpił po wybiciu z formacji Trójkąta, ale nie oznacza to zakończenia wzrostów w fali (c) od fali X wyższego rzędu. Cały czas poziomem docelowym jest 5.8397, czyli dolne ograniczenie strefy podaży pomiędzy poziomami 5.8397 – 5.8596. Na razie scenariusz sprawdza się bardzo dobrze a sygnałem do kontynuacji wzrostów będzie ponowne naruszenie poziomu 5.7271. Istotne wsparcie techniczne jest widoczne na poziomie 5.5803 a w wypadku jego ewentualnego naruszenia, droga do poziomu 5.5448 będzie stała otworem.

Ropa blisko zakończenia wzrostów?

Rynek Ropy typu Crude również spełnia scenariusz wzrostowy nakreślony w jednej z poprzednich analiz, w której zaznaczyłem poziom docelowy na poziomie 61% zniesienia Fibonacciego ostatniej fali spadkowej, czyli 63.74. Fala wzrostowa na rynku Ropy zdołała osiągnąć ten poziom, a nawet go naruszyć i ustanowić lokalny szczyt na poziomie 64.78. Warto tutaj przyjrzeć się nieco uważniej temu ostatniemu szczytowi, gdyż wszystko wskazuje na to, że został on wykonany przy mniejszym momentum wzrostowym niż poprzedni szczyt, co jednocześnie oznacza, że rynek wykreślił negatywną dywergencję pomiędzy ceną a wskaźnikiem momentum (w moim przypadku wskaźnikiem AO). Oznacza to, że mamy pierwszy sygnał rynkowy dotyczący możliwej zmiany trendu wzrostowego na spadkowy, czyli zakończenie fali (a) i rozpoczęcie cyklu korekcyjnego fali (b). Kolejnymi potwierdzeniami tego scenariusza będą konsekwentne naruszenia poziomów wsparcia technicznego na 62.95, 61.79 oraz wsparcia na 60.37. Na chwilę obecną poziom docelowy dla fali (b) pozostaje nieznany (może być któreś ze zniesień Fibonacciego), również forma korekty jest na razie zagadką, a fale typu B są znane ze złożonych i czasochłonnych korekt, szczególnie na rynkach towarowych.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły