czwartek, 2 maja, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna Ropy oraz Złota na 28.03.2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Ropa – odwrót tuż tuż?

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Rynek Ropy typu Crude nadal nie może zaliczyć wyższego szczytu powyżej poziomu oporu zlokalizowanego na poziomie 60.37. Druga próba wybicia tego poziomu nie przyniosła żadnych rezultatów, więc cena szybko zawróciła w kierunku poziomu 50% zniesienia Fibonacciego, a następnie wyraźnie go naruszyła w czasie tworzenia nowego dołka cenowego na poziomie 58.90. Z tego powodu szczyt na poziomie 60.37 został oznaczony jako wierzchołek fali (a) korekty wzrostowej, która byłaby pierwszą częścią korekty wyższego rzędu w formacji korekty prostej typu (a) b) (c) Zyg-Zak. Pierwszym potwierdzeniem tego scenariusza będzie wybicie w sposób impulsywny poziomu 57.80, czyli wierzchołka fali 3 niższego rzędu. Ponadto, następnym poziomem docelowym dla fali (b) wyższego rzędu (czyli tej fali spadkowej, której obecnie oczekujemy), będzie poziom dołka fali 4 niższego rzędu, czy oznaczonego na wykresie poziomu 54.88. Końcowym poziomem docelowym dla fali (b) może być poziom wsparcia na 51.28, niemniej jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że korekta fali (b) jest najczęściej narażona na różnego rodzaju ewolucję w kierunku korekty złożonej, a tego typu korekty najczęściej preferują ruchy horyzontalne lub konsolidacyjne.

Złoto – kolejny raz odbijamy od linii trendu


Wyjaśniła się w końcu sytuacja na rynku Złota: fala wzrostowa zanegowała impulsywny scenariusz spadkowy poprzez naruszenie poziomu $1,323, który był dołkiem fali 1/(a). Oznaczało to ruch niedozwolony podług reguł fal Elliott’a dla fal impulsywnych, wobec czego licznik falowy został zmieniony i uaktualniony na korekcyjny, zamiast impulsywnego. Wobec tego wiemy już, że fala spadkowa wyższego stopnia 2/B nie będzie korektą prostą typu ABC, ale ewoluuje w kierunku korekty złożonej w czasie i w cenie. Pierwsza fala spadkowa tej korekty, czyli fala W została już wykonana, a obecnie najprawdopodobniej została wykonana także fala X. Czekamy zatem na falę spadkową Y, a pierwszą oznaką tworzenia się tej fali będzie wybicie poniżej linii trendu oraz testowanie (i jednocześnie wybijanie dołem) zaznaczonych na wykresie poziomów wsparcia: $1,302, $1,298 oraz $1,292. Minimalnym poziomem docelowym pozostaje poziom $1,280.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły