piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Typowane w piątek cele wzrostowe osiągnięte. Co dalej?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Opisywane w piątkowy ranek cele wzrostowe, typowane na poziom 15440 zostały osiągnięte w samej końcówce sesji. Arabskie przysłowie „Cierpliwością nawet z nieczystych winogron uzyskasz syrop.” idealnie odwzorowuje piątkową sesję. Mimo niejasnej sytuacji, mimo wielu wątpliwości co do powodzenia setupu, oraz mimo zmyłek na początku amerykańskiej sesji, cierpliwość i konsekwentna realizacja planu wyszła nam na dobre.

W piątek zwracaliśmy uwagę na strefę tworzoną przez szczytowe poziomy z dni 10 maja oraz 16 kwietnia. Aby struktura spadkowa na interwale D1 nie została przełamana, niedźwiedzie nie mogą dopuścić do naruszenia górnego ograniczenia strefy. Zanegowało by to w mojej ocenie zbudowaną po niższych szczytach oraz niższych dołkach tendencję. Jej zanegowanie jest kwestią dyskusyjną, ponieważ wielu inwestorów uzna, że już naruszenie poziomu szczytu z dnia 10 maja, strukturę spadkową neguje, w mojej jednak ocenie, aby została ona zanegowana, musielibyśmy zobaczyć naruszenie szczytu z dnia 16 kwietnia. Tak długo jak ten szczyt nie zostaje naruszony, tak długo struktura trzyma.

Kolejną kwestią dyskusyjną jest podejście do realizacji sygnału wzrostowego wynikającego ze Wstęg Bollingera na interwale D1. Jak widać na powyższym wykresie, wszystko wskazuje na to, że sygnał został zrealizowany. Mimo tego, że w chwili testu dzisiejszych szczytów, wstęga znajdowała się około 10 punktów wyżej, po pojawieniu się zejścia, wstęga przemieściła się w okolice szczytu, sugerując że to może być top.

Uznanie czy target został osiągnięty po tym jak wstęga dołączyła do ceny, czy też oczekiwanie, aż cena przetestuje wstęgę w czasie rzeczywistym, przy jednoczesnym niedopuszczeniu do zaliczenia sygnału w takim kształcie jak dziś jest kwestią subiektywną i powinno być określone w ramach założeń strategii.

W tej chwili, wszystko wskazuje na to, że dzisiejsza sesja będzie odreagowaniem i próbą wystosowania przez niedźwiedzie kontry do wzrostów zaserwowanych nam przez byki w końcówce tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły