piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Typujemy zakończenie przebojowego tygodnia na DAX.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Kończący się tydzień obfitował w niecodzienne zwroty akcji. Rozpoczęliśmy w okolicach szczytów wszechczasów, żeby wczoraj przebić zeszłotygodniowe dołki, po czym wszystko dynamicznie wyciągnąć. Dla osób pragnących podejmować racjonalne decyzje dotyczące ryzyka i próbujących identyfikować trend w celu przyłączenia się do niego, z pewnością był to trudny tydzień.

Tyle słowem wstępu, przejdźmy do opisu sytuacji na dzisiejszą sesję.

Powstały podczas wczorajszej sesji sygnał wzrostowy ze Wstęg Bollingera na wykresie dziennym, sugeruje podejście w okolice 15440. Celowo na powyższym wykresie oznaczyłem strukturę ukazującą niższe szczyty oraz niższe dołki. Jeśli sygnał z Bollingera zostałby dziś zrealizowany, warto będzie przyjrzeć się czy struktura niższych szczytów oraz dołków zostanie przełamana. Zamierzam obserwować wówczas strefę pomiędzy punktami oznaczonymi jako HH i LH.

Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że wspomniana strefa może obfitować w Stop Lossy. Jeśli będzie ich tam wiele, możemy dostać rozpędu. Nie wybiegajmy jednak tak daleko w przyszłość, należy się w pierwszej kolejności skupić na sygnale z Bollingera. Sygnał wzrostowy z celem w okolicach 15440. I tutaj stawiamy kropkę.

Interwał godzinowy, jednoznacznie ukazuje na tę chwilę trend wzrostowy. Nie sądzę aby po godzinie 9 mieli ochotę testować ten trend.

 

Na M15 również dominuje trend wzrostowy i wygląda na to, że cena będzie podążać w kierunku realizacji targetu z Bollingera bez żadnych większych korekt. Gdyby jednak była na tyle łaskawa, aby pozwolić nam poszukać pozycji, takie poszukiwania nastąpią w strefie oznaczonej zielonym boxem. Subiektywnie jednak uważam, że wszystko na co pozwolą byki to zejście na M1+VWAP. Nic mniej nic więcej, i jeśli będzie to się odbywać spokojnie, spróbuję rozegrać ze stopem 10 punktów.

Pozycje długie zabezpieczone na BreakEven, część zrealizowana. Wejście na żywo na discordzie, na podstawie wyznaczonej wcześniej strefy i założenia braku pojawienia się sygnału spadkowego ze statystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły