piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Kontynuacja próby wybicia po sesji konsolidacyjnej. Byki na DAX w natarciu.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

We wczorajszym artykule zwracaliśmy uwagę na przewidywany charakter sesji, podczas której niedźwiedzie powinny próbować zrealizować korektę do widocznych pod koniec minionego tygodnia wzrostów. Tuż przed godziną dwunastą pojawił się sygnał, mogący potwierdzać, że nasze podejście do sesji jest zasadne.

Zgodnie z planem nakreślonym rankiem zdecydowałem się na dwa setupy spadkowe. Choć plan bazowy zakładał wejście w okolicach szczytu na teście górnej wstęgi Bollingera na interwale D1, wstęga nie została osiągnięta, a dynamiczna reakcja podażowa rozpoczęta w tamtych okolicach mogła sugerować, że podczas wczorajszej sesji okolice wstęgi testowane nie będą, na co potwierdzenie dostaliśmy o 11:50. Rozegranie sesji uważam za udane.

Sam fakt braku osiągnięcia targetu na poziomach górnej wstęgi wprowadzał sporo zamieszania. Scenariusz bazowy zakładał znacznie bardziej dynamiczne odreagowanie, celujące w znacznie niższe poziomy. Gdy cena zawróciła niemal 10 punktów od targetu, należało zmodyfikować potencjalne zasięgi.  Choć jak widać na powyższym wykresie, jedna z pozycji była holowana do późnych godzin sesyjnych – tym razem cierpliwość nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Podsumowując wczorajszą sesję, można powiedzieć, że byki mimo statystycznej przewagi niedźwiedzi, trzymały stale rękę na pulsie, czego żniwo możemy obserwować już na początku sesji bieżącej.

Przejdźmy zatem do sesji dzisiejszej, kolejny raz wchodzimy w zakres kluczowej z technicznego punktu widzenia  (oznaczonej kolorem zielonym) strefy.

Choć dziś wygląda to już zupełnie inaczej w świetle wykonanej wczoraj korekty. Wszystko wskazuje w tej chwili na to, że poziom 15527 zostanie naruszony, negując jednocześnie strukturę niższych szczytów i niższych dołków budowaną ostatni miesiąc. Sam fakt negacji struktury nie przekreśla szansy niedźwiedziom. Może się okazać, że wyjście będzie miało na celu jedynie wybadanie tego co znajduje się wyżej, z pewnością też wielu swing traderów na takim wyjściu pozbędzie się swoich pozycji krótkich.

W tej chwili scenariusze czekają do godziny dziesiątej abyśmy mogli powiedzieć coś więcej gdybym miał wróżyć zakładałbym podejście w okolice 15515-15545 z których rozglądałbym się za kontrą, taka kontra może rozegrać się dopiero na sesji amerykańskiej jeśli europejskie niedźwiedzie nie będą miały na siebie pomysłu.

Zdrowym ruchem byłoby wykonanie korekty na co najmniej 200 punktów po naruszeniu szczytu aby wprowadzić w konsternację uczestników rynku.
W tej chwili sytuacja jakich nie lubię najbardziej, za wysoko i za blisko targetu żeby kupić, brak podstaw, żeby szukać krótkich.

Na bieżąco na telegramie.
Zapraszam do odświeżenia artykułu po godzinie dziesiątej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły