piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Sygnał spadkowy na D1 zaledwie dzień po nadbiciu szczytów.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

We wczorajszym artykule wróżyłem rzucając następujące stwierdzenie:
„Zdrowym ruchem byłoby wykonanie korekty na co najmniej 200 punktów po naruszeniu szczytu aby wprowadzić w konsternację uczestników rynku.”

I dokładnie to się wydarzyło, a dzisiejszy poranek powitał mnie miłą niespodzianką, której tak szybko się nie spodziewałem, mianowicie sygnałem spadkowym ze Wstęg Bollingera na interwale D1.

Ale po kolei, wczoraj mimo przewidzenia zamierzeń rynku, na górze nie było najlepszych warunków do zagrywania pozycji krótkich, można było je oprzeć wyłącznie o domknięcie targetu z poprzedniego, wzrostowego sygnału. Ta próba shorta skończyła się wynikiem +30 oraz 0 (Break Even). Spróbowałem następnie podłączenia się pod potencjalny ruch wzrostowy na 40 punktów ponieważ takie zagranie było zasadne – pozycja ta wyleciała na -10 punktów.

Na powrót do rozgrywania bazowego scenariusza zdecydowałem się przed godziną dziesiątą. Uznałem wówczas, że do ponownego podejścia na szczyty nie dojdzie i zdecydowałem się wyprzedzić statystyczny sygnał spadkowy.

Rozegranie wczorajszych spadków. Mimo że wejście mogę uznać za spóźnione, nadrobiłem to agresywnym zbudowaniem czterostopniowej piramidy.

Co przyniesie środa?

Tego nie wie nikt, ale bez problemu przeanalizować sobie możemy obecną sytuację, a następnie spróbować zareagować na pojawiające się czynniki.
Zacznijmy od Bollingera:

SYGNAŁ SPADKOWY – WSTĘGI BOLLINGERA D1 Sygnał został utworzony w momencie testu poziomu 15252. Celem dla prezentowanego sygnału jest dolna wstęga, obecnie oscylująca w okolicach 15012. Poziomem negującym sygnał jest z kolei górna wstęga obecnie przebiegająca na poziomie 15489. Dla przypomnienia sygnał jest aktualny tak długo, jak długo cena nie przetestuje górnej lub dolnej wstęgi.W tym przypadku dolna wstęga target realizuje, górna wstęga target neguje. Prościej się chyba nie da.

Trend na M15 – SPADKOWY Trend na H1 – nadal WZROSTOWY.  Nie mamy przez to jeszcze jednoznacznej sytuacji. Korzystnych wartości współczynnika zysku do ryzyka zamierzam poszukać w trzydziestopunktowej strefie 15321-15351 zastawiając się w jej zakresie z pozycjami krótkimi. Strefa ta wspiera strukturę spadkową. Wyjście powyżej górnego ograniczenia wspomnianej strefy, czyli wyjście powyżej 15351 będzie dla mnie sygnałem ostrzegawczym, mogącym sygnalizować, że na interwale godzinowym odwrócenie trendu nie nastąpi, a trend wzrostowy zostanie utrzymany. Nie sądzę również, aby byki czuły się wystarczająco na siłach do wystosowania kontry sięgającej pivota (15392). Wyjście ponad pivota skutecznie zniechęca mnie do podejmowania prób rozgrywania pozycji krótkich.

Ważna będzie pierwsza reakcja po otwarciu rynku kasowego. Aby mój misterny plan na dzisiejszą sesję miał większe prawdopodobieństwo realizacji, życzyłbym sobie ruchu w górę po godzinie dziewiątej, najlepiej w okolice przynajmniej Tokio High.

Jedno z podstawowych założeń wynikających z dzisiejszego przygotowania do sesji nakazuje mi odpuścić dziś próby rozgrywania pozycji długich.

Zapraszam do odświeżenia artykułu po godzinie dziesiątej, oraz na telegram.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły