czwartek, 11 sierpnia, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Piątki rządzą się swoimi prawami. Struktura wspierająca wzrosty.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Po realizacji sygnału spadkowego na poziomie 15005 podczas środowej sesji, byki szybko przejęły inicjatywę dzięki czemu  na wczorajszej sesji mogliśmy oglądać sygnał wzrostowy.

To już piąty sygnał generowany przez wstęgi w okresie zaledwie miesiąca. Na tej próbce tylko raz sygnał nie został zrealizowany, natomiast cztery sygnały osiągnęły sygnalizowany target. Ten jeden sygnał który nie doszedł do targetu nie był najgorszy ponieważ zabrakło jedynie około 20 punktów aby target został zrealizowany. Mowa o sytuacji z 10 maja.
Tak czy inaczej do statystyki sygnał z 10 maja zostaje wpisany jako zanegowany.

Celem dla sygnału są okolice 15503, poziomem negującym scenariusz wynikający z sygnał znajduje się w okolicach 15003. Warto zwrócić uwagę na podobieństwo w zachowaniu indeksu przez cały mijający dziś tydzień do sytuacji z poprzedniego tygodnia. W poprzednim tygodniu od poniedziałku do środy oglądaliśmy spadki, po czym czwartek oraz piątek przebiegał pod dominacją byków z euforycznymi wzrostami. Bieżący tydzień bardzo podobnie. Poniedziałek – środa świece spadkowe, czwartek dynamiczny wzrost. Czy sytuacja się powtórzy, a my będziemy świadkami kolejnego testu ATH na dzisiejszej sesji? W tej chwili wszystko na to wskazuje.

Zastanawiam się tylko czy kontynuacja ruchu wzrostowego będzie przebiegać w klimacie wzrostów, do których aby mieć okazję dołączyć, trzeba kupić szczyt, czy byki na chwilę odpuszczą i będzie można zobaczyć korektę na końcu której uda się do ruchu dołączyć.

Miejsce w którym chciałbym do tego ruchu dołączyć określa strefa w przedziale 15282-15322, na strefę składa się pivot – tworzący jej dolne ograniczenie, oraz czekające do przetestowania trendy z interwałów piętnastominutowego oraz godzinowego.

Scenariusz bazowy na dzisiejszą sesję, zakłada więc zejście w okolice wyznaczonej na powyższym wykresie strefy, w której jeśli byki nie zapomną co mają robić, spodziewam się reakcji a w efekcie podejścia pod szczyt.

Podczas gdy my traderzy, kolejny raz zastanawiamy się czy to możliwe aby znów zrobili to samo, przecież to zbyt proste aby było realizowane, rynek kolejny raz wydaje się ma zamiar z nas zadrwić.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Platyna zyskuje blisko 6%. Metale szlachetne zwyżkują ostatnio.

Metale szlachetne zyskiwały w ciągu tygodnia. Od 3 sierpnia platyna zyskała do dziś, 10 sierpnia blisko 6%. Najmniej w...

Podobne artykuły