Siatka zleceń na złocie – czy zobaczymy dynamiczne wybicie?

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat

Złoto na lokalnych minimach, czy powróci do konsolidacji?

Poniedziałkowa sesja przyniosła dynamiczne spadki tego surowca poniżej poziomów 1450 dolarów, gdzie nastąpiła reakcja kupujących. Cena aktualnie powróciła do zasięgu wynoszącego 374 pips. Liczę teraz na dynamiczny powrót złota do konsolidacji. Ruch zamierzam prowadzić siatką zleceń, ponieważ największa korekta podczas tego swingu spadkowego miała rozpiętość zaledwie 144 pips.

Celem dla tego zagrania jest poziom 1522 wynikający z innych zasięgów wcześniejszych swingów, które wykonywały ruchy o wielkości 726 pips.

Bitcoin blisko krawędzi ATR!

Swing korekcyjny 1520$ został wykonany, tak więc zajęcie pozycji po cenie 8435 to moim zdaniem możliwość wejścia w ruch, który może wyprowadzić najstarszą kryptowalutę nawet na poziom 11000.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę


EURUSD wykonuje powtarzalne zasięgi.

Dolar amerykańśki umacnia się w stosunku do euro, patrząc na 7 reakcji podczas swingów o wielkości 57 pips. Myślę, że warto przyglądać się następnej takiej korekcie w aktualnie panującym trendzie spadkowym. Obecnie koniec korekty wypada na poziomie 1.1073. Zagranie oczywiście prowadzone będzie do lokalnych minimów.

GBPUSD poniżej krawędzi ATR.

Ostatnie sesje umacniające funta, wykonywały perfekcyjne korekty o wielkość 42 pips. Tymczasem po dynamicznym ruchu w górę, widzimy zatrzymanie się ceny lekko poniżej krawędzi tego zasięgu, co było sygnałem do zajęcia pozycji długiej na tym walorze. Uważam, że powinniśmy zobaczyć co najmniej poziom 1.2900.

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o