USD/PLN kontynuuje korektę, EUR/PLN testuje opór: analiza techniczna na 12/11/2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliottFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs dolara do złotówki (USD/PLN) kontynuuje korektę wzrostową

analiza techniczna usd/pln

Jak wynika z wykresu, dołek fali 1/A głównego cyklu został ustanowiony na poziomie 3.7994. Widoczne jest dość spore odbicie wzrostowe od tego poziomu, które dotarło aż do krótkoterminowej linii trendu spadkowego. Następnie rynek trochę czasu spędził na wzajemnych przepychankach pomiędzy bykami i niedźwiedziami, ale ostatecznie górą były byki, które zdołały wypchnąć cenę powyżej linii trendu oraz powyżej poziomu oporu technicznego zlokalizowanego na 3.8623. Obecnie kurs USD/PLN kontynuuje wzrosty i zabiera się za testowanie kolejnego poziomu oporu technicznego położonego na poziomie 3.8759. Jego wybicie górą otwiera drogę w kierunku kolejnego poziomu zlokalizowanego na 3.8927 – 3.8973. Momentum jest nadal sprzyjające dla byków, nie jest zbyt silne, ale taka jest charakterystyka tego rodzaju korekty wzrostowej. Po zakończeniu obecnie trwającej fali wzrostowej, rynek powinien wyrysować korektę spadkową a po niej kolejną falę wzrostów.

Kurs euro do złotówki (EUR/PLN) testuje poziom oporu technicznego

analiza techniczna eur/pln

Po przełamaniu krótkoterminowej linii trendu spadkowego kurs EUR/PLN najpierw próbował wytestować wybicie górą linii trendu, a następnie kontynuować wzrosty. Oba te zabiegi się udały i tak oto kurs EUR/PLN testuje po raz kolejny poziom oporu technicznego zlokalizowany na 4.2747. Wybicie tego poziomu górą będzie bardzo istotne dla byków, gdyż automatycznie pogłębi ono zasięg korekty wzrostowej i otworzy drogę w kierunku poziomu 4.2987. Jest to jak najbardziej możliwe, gdyż niedawno zakończona fala spadkowa głównego cyklu, oznaczona na wykresie jako fala B z dołkiem na poziomie 4.2462, informuje uczestników rynku, że następny cykl powinien być wzrostowy, natomiast jego forma zostanie jeszcze określona w przyszłości. Wybicie kluczowego poziomu oporu technicznego, czyli dołka fali W niższego rzędu, zlokalizowanego na poziomie 4.3099 będzie pierwszym wyraźnym potwierdzeniem tego scenariusza wzrostowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o