środa, 4 października, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Pyramid Games informuje, że koszty produkcji Occupy Mars zostały pokryte. Akcje zwyżkują

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Pyramid Games podało, że łączne przychody netto ze sprzedaży z uwzględnieniem przychodów ze sprzedaży gry „Occupy Mars: The Game” z platform Steam, EPIC, Voidu i GOG, przychodów z kampanii Kickstarter projektu oraz od inwestora projektowego pokryły, po 16 dniach od premiery, łączne koszty produkcji gry liczone od 2017 roku do 31 marca 2023 roku, które wyniosły 2,6 miliona złotych.

Komunikat ten ucieszył inwestorów. W efekcie, akcje Pyramid Games drożeją na rynku NewConnect dziś o 22,7%.

Ponad 34 000 sprzedanych egzemplarzy Occupy Mars gaming

Studio Pyramid Games zakomunikowało, że szacunkowa łączna liczba sprzedanych egzemplarzy gry „Occupy Mars: The Game”, z uwzględnieniem platform Steam, Void, EPIC i GOG, wynosi już 34 600 sztuk.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Ponadto, sprzedanych zostało również 2370 DLC do gry. W ten sposób łączne przychody netto ze sprzedaży pokryły po 16 dniach od premiery, łączne koszty produkcji gry, które wyniosły 2,6 miliona złotych.

Co istotne, pozostałe do odrobienia koszty projektu szacowane na około 300 tysięcy PLN poniesione w kwietniu i maju do dnia premiery, jak również koszty dalszego rozwoju projektu w trybie wczesnego dostępu zostaną według studia pokryte z przychodów ze sprzedaży gry w kolejnych miesiącach.

Pyramid Games podało również, że wishlista outstanding projektu w serwisie Steam wynosi 322 526 zapisów. Spółka planuje najbliższą dużą aktualizację gry na czas Steam Summer Sale, który rozpocznie się w czerwcu.

Akcje odbijają – wzrost o ponad 22%

Nie ma żadnych wątpliwości, że informacja ta zdecydowanie ucieszyła inwestorów. W efekcie, kurs akcji notowanych na rynku NewConnect Pyramid Games drożeje dziś rano o 22,7%.

Warto przy tym dodać, że gra „Occupy Mars: The Game” zadebiutowała 10 maja i błyskawicznie zebrała srogą krytykę za liczne niedociągnięcia. Gracze, którzy zdecydowali się spróbować podbić Marsa w dniu premiery tytułu narzekali głównie na ogromną liczbę bugów, słabą optymalizację, poruszanie się, tragiczny, wręcz „niegrywalny” tryb kampanii.

Z tego powodu, w 11 maja w godzinach porannych akcje Pyramid Games otworzyły się aż 49,7% niżej od ceny zamknięcia z 10 maja. W następnych godzinach doszło jednak do odbicia i ostatecznie walory spółki zakończyły omawianą sesję ze stratą rzędu 39%.

Wykres akcji Pyramid Games

Jak zatem widzimy akcje Pyramid Games, nawet pomimo dzisiejszych wzrostów o ponad 20%, nadal mają co nadrabiać, a do powrotu do poziomów notowanych sprzed premiery gry „Occupy Mars: The Game” jeszcze daleka droga.

O Pyramid Games

Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. Przedsiębiorstwo należy do Grupy Playway, a jego siedziba mieści się w Lublinie. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w sierpniu 2020 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Onde zawarło umowę na ponad 350 mln zł – akcje zwyżkują

Onde podało dziś rano, że spółki celowe należące do Grupy ZE PAK zleciły firmie budowę elektrowni wiatrowych o łącznej...

Podobne artykuły