piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

“Po ostatnim dzwonku”: 17.02.2019 EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Dawid Kowalski
Dawid Kowalskihttps://www.4expirate.com/
Dawid Kowalski w społeczeństwie traderów znany jest pod pseudonimem 4exPirate. Jest aktywnym inwestorem z bogatym bagażem doświadczeń. Swoje pierwsze kroki w świecie inwestycji stawiał już w 2005 roku. W tym czasie pracował jako dealer dla różnych banków, obracając walutami na ich rachunek. Jego największym wyróżnieniem było wybranie go jako Forex Trader of The Year 2014. Od roku 2013 jego portfolio można śledzić na platformie do handlu społecznościowego, gdzie od momentu założenia rachunku każdy rok kończy na ponadprzeciętnym zysku.

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – Rynek konsoliduje się w rejonie 1.1300

Trend na Daily: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1300, 1.1210, 1.2880, Opór 1.1470

Opis pary: Jeśli spojrzymy na wykres dzienny, rynek zdecydowanie jest w trendzie spadkowym. Wprawdzie przez ostatnie parę dni nie udało nam się osiągnąć jakiś znaczących dołków. Poziom z Listopada 2018r. Czyli 1.1215 nadal nie został przebity, ale rynek ma bardzo duże problemy z utworzeniem jakiejkolwiek znaczącej korekty. Wszelkie ruchy wzrostowe są wykorzystywane przez graczy do otwierania pozycji krótkich.

Pomysł na handel: Stare przysłowie mówi „trend is your friend”, a my mamy do czynienia z mocnym trendem spadkowym. Wydaje mi się, że w długim terminie ruch spadkowy będzie kontynuowany. Jeśli natomiast rynek da nam korektę w rejony 1.1400, nie zmieni to długoterminowego obrazu EUR.

Odbierz darmowe szkolenie przygotowane przez 4exPirate

GBP/USD – Mocny dzień wzrostowy i powrót do kluczowego oporu 1.2890

Trend na Daily: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2700, 1.2590, 1.2880, Opór 1.2890

Opis pary: Rynek nadal utrzymuje trend spadkowy na wykresie H4. Wprawdzie w piątek powróciliśmy w rejony 1.2890, ale nie udało nam się zamknąć powyżej poziomu. Dla niedźwiedzi martwiąca może być świeczka tygodniowa, czyli tak zwany „hammer”. Może nam to sugerować dalsze wzrosty w nadchodzących sesjach.

Pomysł na handel: Byłbym ostrożny z transakcjami na GBP. Rynek nadal jest w trendzie spadkowym i piątkowy ruch na chwilę obecną to nic więcej jak zwykła korekta ostatnich spadków z potencjałem na coś więcej.

NZD/USD – Konsolidacja? I powrót do kluczowego poziomu

Trend na Daily: Konsolidacja

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6720, 0.6560, 1.2880, Opór 0.6840, 0.6940

Opis pary: W piątek rynek kontynuował wzrosty i powrócił pod kluczowy poziom 0.6840. Poziom 0.6940 jest bardzo ważny dla byków i jego przebicie zdecydowanie zanegowałoby dalsze spadki. Dopiero na wykresie tygodniowym widać, że rynek od dłuższego czasu przebywa w konsolidacji pomiędzy 0.6700, a 0.6900.

Pomysł na handel: Musimy zaakceptować obecną sytuację na wykresie tygodniowym. Czyli, innymi słowy, rynek powinien przemieszczać się pomiędzy głównym wsparciem a oporem.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły