sobota, 16 stycznia, 2021

“Po ostatnim dzwonku”: 14.06.2019 EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD

Polecane

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...

Delta i skumulowana delta. Czy na pewno to dobrze interpretujesz?

Czy bardzo ujemna delta oznacza, że cena będzie spadać? Czy skumulowana delta -1000 w ujęciu dziennym na DAX oznacza,...
Dawid Kowalski
Dawid Kowalskihttps://www.4expirate.com/
Dawid Kowalski w społeczeństwie traderów znany jest pod pseudonimem 4exPirate. Jest aktywnym inwestorem z bogatym bagażem doświadczeń. Swoje pierwsze kroki w świecie inwestycji stawiał już w 2005 roku. W tym czasie pracował jako dealer dla różnych banków, obracając walutami na ich rachunek. Jego największym wyróżnieniem było wybranie go jako Forex Trader of The Year 2014. Od roku 2013 jego portfolio można śledzić na platformie do handlu społecznościowego, gdzie od momentu założenia rachunku każdy rok kończy na ponadprzeciętnym zysku.

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – Co dalej?

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1000,1.1300 Opór 1.1470

Opis pary: EUR notuje dzisiaj niewielkie spadki i obecnie przebywamy 30 pipsów poniżej kluczowego poziomu 1.1300. Od zeszłego tygodnia możemy zauważyć odbicie na EUR/USD, które nastąpiło w trendzie spadkowym. Dalsze wzrosty nadal są możliwe tak długo, jak rynek przebywa powyżej 1.1230.

Pomysł na handel: Rynek wchodzi w trudny okres walki niedźwiedzie kontra byki. Może to skutkować konsolidacją przy kluczowych poziomach.

GBP/USD – Kierunek Konsolidacja?

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2540 Opór 1.2800, 1.2890

Opis pary: Patrząc na wykres, możemy odnieść wrażenie, że niedźwiedzie mają coraz większą przewagę nad bykami. Korekta zdecydowanie zwolniła i gracze przypomnieli sobie, że GBP przebywa w trendzie spadkowym. Kluczowe będzie zamknięcie tygodnia. Jak na razie dostaliśmy tylko jeden tydzień wzrostów po dołku osiągniętym 31 maja.

Pomysł na handel: Utrzymuje swoje transakcje zgodnie z „Niedzielną Odprawą Inwestorów”. Zmniejszam ryzyko na transakcji, GBP/USD wygląda coraz mniej interesująco.

AUD/USD – Ostatni Bastion.

Trend na H4: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6800 Opór 0.70000

Opis pary: AUD/USD ponownie zamyka dzień spadkami. Ostatnie dołki z maja to rejony 0.6860, czyli jakieś 60 pipsów od obecnej ceny na rynku. Znajdujemy się na 61.8% fibo ostatniej fali wzrostowej, jaka wystąpiła w trendzie spadkowym. Jeśli byki nie wkroczą na rynek AUD w mocnym stylu powróci do trendu spadkowego.

Pomysł na handel: Obserwuje rynek.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Nie daj się wrobić! Oszustwo i wyłudzenie pieniędzy metodą na „KNF”

W ostatnim czasie do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) wpływa coraz więcej sygnałów dotyczących działalności osób które posługują wizerunkiem...

Podobne artykuły