Analiza techniczna GBPJPY oraz USDTRY na 14.06.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

GBPJPY kontynuuje korektę wzrostową

Na parze walutowej GBPJPY zakończył się spadkowy cykl impulsywny w fali 5 niższego rzędu, co jednocześnie pozwoliło na zakończenie całego impulsu wyższego rzędu oznaczonego jako (1). Poziomem końcowym okazał się poziom 136.53 i stamtąd też rozpoczęła się korekta wzrostowa wyższego rzędu, czyli ta, która składać się będzie na falę (2). Pierwsza część tej korekty została już wykonana. Szczyt fali (a) został ustanowiony na poziomie 138.29 i obecnie rynek rozwija falę spadkową (b) korekty. Teoretycznie fala (b) powinna się zakończyć powyżej dołka fali (1), czyli powyżej poziomu 136.53 i stamtąd też powinna rozwinąć się ostatnia fala korekty prostej, czyli fala (c). Jak na razie poziomem docelowym dla fali (c) jest poziom oporu technicznego na 139.51, a dokładny zasięg dla tej fali będzie można ustalić po zakończeniu fali (b). Na wyższych interwałach czasowych nadal obowiązuje trend spadkowy, a głównym licznikiem falowym jest sekwencja impulsywna 1-2; (1) -(2), co oznacza wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownej i dynamicznej fali trzeciej (również spadkowej).

USDTRY odbija się od linii trendu i testuje poziom oporu

USDTRY zachowuje się nadal książkowo i właśnie po raz kolejny przetestował wsparcie dynamiczne, którego źródłem jest krótkoterminowa linia trendu wzrostowego. Ponadto, byki zdołały wybić poziom oporu technicznego na 5.8596 i to w sposób zdecydowany (co widać po dużych świecach wzrostowych o długich korpusach). Obecnie ten sam poziom będzie służył bykom jako wsparcie i jest teraz testowany od góry. Jeżeli ruch wzrostowy ma się utrzymać, a wszystko jak do tej pory wskazuje, że się utrzyma, to następnym poziomem docelowym będzie poziom 5.9226, czyli jeden z ważniejszych oporów cenowych na interwale H4. Poza tym poziomem pozostaje już tylko dołek fali (a), czyli również poziom oporu technicznego, a jego wybicie będzie oznaczało pełne odrodzenie USDTRY i zapowiadało dalsze wzrosty w kierunku szczytu fali (b) na 6.1512. Jednak to dopiero w przyszłości, obecnie byki mają jeszcze parę pośrednich poziomów oporu do pokonania, więc warto obserwować rozwój wydarzeń na tym rynku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o