“Po ostatnim dzwonku”: 09.08.2019 EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – Co dalej?

Trend na Daily: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1000,1.1100 Opór 1.1470

Opis pary: EUR/USD trzeci dzień z rzędu zamyka się świecą bearish. Niedźwiedzie zdecydowanie próbują utrzymać trend spadkowy i tak długo, jak przebywamy poniżej 1.1300, mają na to duże szanse. Obecny tydzień to nic więcej jak korekta ostatnich spadków.

Pomysł na handel: Obserwuje rynek.

GBP/USD – Konsolidacja.

Trend na Weekly: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2000 Opór 1.2740

Opis pary: Dopiero gdy zerkniemy na mniejsze przedziały czasowe jak H1 możemy zauważyć, że GBP/USD miał bardzo ciekawy dzień. Z poziomów 1.2180 udało mu się spaść w okolice 1.2100, a dzień zamykamy około 40 pipsów wyżej, czyli na poziomie 1.2140. W dużym obrazie dzisiejsze zachowanie pary nie zmieniło nic i nadal przebywamy w konsolidacji.

Pomysł na handel: Proszę zapoznać się z „Niedzielną Odprawą Inwestorów” gdzie omawialiśmy GBP/USD.

AUD/USD – Kolejny sygnał!

Trend na H4: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6800 Opór 0.70000, 0.7060

Opis pary:AUD/USD zamyka dzień kolejną wzrostową świecą. Na wykresie dziennym możemy zauważy formacje morning star. Osoby, które uczestniczyły w naszym szkoleniu na temat świeć, na pewno nie są zaskoczone takim rozwojem wydarzeń. Obecne wzrosty to nic więcej jak fala korekcyjna ostatniej fali spadkowej.

Pomysł na handel: Nie spieszę się z wyłapywaniem dołka. Czekam na mocne sygnały zakończenia spadków. Jak wyłapać takie sygnały i kiedy otworzyć pozycję mogą nauczyć się Państwo tutaj.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o