Analiza techniczna GBPJPY i USDTRY na 09.08.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

GBPJPY blisko zakończenia impulsywnych spadków, pora na korektę?

Para walutowa GBPJPY, podobnie jak pozostałe pary walutowe z funtem angielskim, nie ma ostatnio dobrej passy. Kurs GBPJPY spada jak kamień w przepaść już of połowy marca tego roku z poziomu szczytu fali 2 na 148.87. Cały ruch spadkowy, jak wynika z wykresu na interwale dziennym, jest wyraźnie impulsywny, gdyż można w nim wyróżnić co najmniej pięć fal. Wybicie poza kanał przyspieszenia w okolicach poziomu 130.00 oznacza także możliwość utworzenia się ostatniej fali spadkowej impulsu, czyli fali piątej. Długoterminowy poziom wsparcia technicznego zlokalizowany na poziomie 131.71 już dawno (w czerwcu) został wybity, tak więc będzie od tej pory służył jako opór dla byków. Ostatni dołek zanotowany na tej parze został utworzony na poziomie 128.11, czyli już poza strefą kanału. Momentum spadkowe nadal jest silne i negatywne, ale są już pierwsze oznaki uspokojenia strony sprzedającej, chociaż nie ma jeszcze wyraźnego sygnału ze strony rynku, że jest gotowy do wykonania korekty wzrostowej, Jeżeli taka nastąpi, to z pewnością jej pierwszym celem będzie niedawno wybity poziom wsparcia, czyli wspomniany już poziom 131.71. Warto obserwować rozwój wydarzeń na tej parze w nadchodzących dniach.

USDTRY kontynuuje cykl spadkowy w fali (c)

Zgodnie z wcześniejszymi analizami, kurs USDTRY kontynuuje spadki. Cena nadal utrzymuje się poniżej linii trendu długoterminowego, co jest dodatkową wskazówką dla uczestników rynku odnośnie do tego, kto kontroluje rynek. Wszystkie ostatnie poziomy wsparcia zostały wybite a ostatni dołek na poziomie 5.4494 został wykonany bardzo blisko długoterminowego poziomu wsparcia na 5.4252. Niebawem i ten poziom powinien być przetestowany, może również dojść do wybicia. Warto zauważyć, że nadchodzi czas korekty wzrostowej na tym rynku, gdyż widoczna jest pozytywna dywergencja pomiędzy momentum a zachowaniem rynku. Potencjalne poziomy docelowe dla byków zostały oznaczone na wykresie liniami koloru czerwonego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o