piątek, 26 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Kurs złotego czeka na payrolle. Dolar i euro umacniają się. Co dalej?

Polecane

Marek Rogalski
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska. Związany zawodowo z rynkiem FX od 2003 r., a prywatnie z WGPW od 1994. W DM BOŚ od 2009 r. - odpowiada za codzienną analizę rynków FX, prowadzi też webinary dla klientów biura. Ceniony komentator wydarzeń na rynkach walut, także jako ekspert w mediach ogólnopolskich. Wielokrotnie wygrywał rankingi prognoz walutowych dla EURPLN sporządzane przez dziennik Puls Biznesu.

Zresztą nie tylko on. Po nudnym czwartku – Amerykanie świętowali Dzień Niepodległości – dane z godz. 14:30 będą szansą na podbicie zmienności. Na razie dolar lekko się umacnia – EURUSD po tym, jak wczoraj nie zdołał powrócić ponad strefę 1,1295-1,1315 lekko się osuwa w stronę wsparcia 1,1240. To sprawia, że USDPLN ponownie wybił się ponad opór przy 3,7625 (taka sytuacja miała już miejsce w środę) i ma szanse przetestować linię trendu spadkowego przy 3,77.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Co dalej? Dane z USA mogą albo pozwolić na ponowne rozegranie oczekiwań związanych z cieciem stóp przez FED w końcu lipca aż o 50 p.b. (które w ostatnich dniach wyraźnie przygasły po wynikach szczytu G-20), albo utwierdzić rynek w tym, że FED zredukuje stopy o 25 p.b. W pierwszym przypadku dolar mógłby wyraźniej stracić- EURUSD z impetem wybiłby się ponad 1,1315, a USDPLN zjechałby poniżej 3,7450, ale już w drugim ruch mógłby być krótkotrwały i na nowy tydzień pozostalibyśmy z otwartym pytaniem, co dalej z dolarem? Jakie odczyty są istotne? Mocne rozczarowanie po stronie NFP (poniżej +50 tys.) może podbić oczekiwania dotyczące cięcia o 50 p.b., a dane wokół 100 tys. (ale niższe od konsensusu na poziomie 160 tys.) mogą utwierdzić rynek w cięciu o 25 p.b. Do tego ważne będą też dane nt. płac – rynek spodziewa się dynamiki godzinowej na poziomie 3,2 proc. r/r w czerwcu wobec 3,1 proc. r/r w maju. Płace poniżej 3,0 proc. r/r, oraz NFP mniej niż 50 p.b. mogłyby być dużym szokiem

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Wykres dzienny USDPLN

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

 Wykres dzienny EURPLN

Na wykresach: USDPLN ma mocny opór przy 3,77 (linia spadkowa trendu), a wsparcie to okolice 3,7450-3,7500. Uwagę zwraca jednak wybicie się dziennego RSI9 przez linię spadkową trendu – dane nie będą szczególnie złe (?) i dolar umocni się w przyszłym tygodniu? Z kolei EURPLN cały czas respektuje linię trendu spadkowego (obecnie 4,2430), ale zbyt częste podejścia pod nią, mogą być sygnałem zwiększającym ryzyko jej złamania w przyszłym tygodniu… Mocne wsparcia to okolice 4,22-4,23.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły