Kurs złota spada, ATR i OB w grze! Gaz ziemny tworzy zasięgi.

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat


Kurs złota dynamicznie spada podczas czwartkowej sesji

Wczorajszy artykuł opisywał zatrzymanie się kursu na OB oraz ATR złota. Podjąłem decyzję o zagraniu pozycji krótkiej, którą dziś chciałbym szerzej opisać. Zwróćmy uwagę na fakt, że surowiec ten, podczas czwartkowej sesji testował zarówno ATR jak i overbalance.

Sprawdźmy, jak zachowywała się cena na niższym interwale. Mamy dokładnie trzykrotny test zasięgu, oraz czterokrotny test OB. Próba przebicia ATR kształtującego się na poziomie 1514 zakończyła się cofnięciem o 13$, natomiast parę godzin później, ostateczcna próba sprawdzenia kupujących po cenie 1511, skutkowała 17 dolarowym spadkiem ceny tego waloru w przeciągu dwóch godzin. Jak dalej rozegram pozycję?

Warto zauważyć powstał tutaj dynamiczny trend, w którym najwyższa korekta to tylko 7,5$. Dzięki tak niskiej korekcie zamierzam dokładać do pozycji, aż do momentu przełamania wyżej opisanej korekty overbalance.

Zobacz także: Nerwowość w negocjacjach handlowych powodem wzrostu zmienności


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę.


Gaz ziemny tworzy zasięgi o rozmiarze 136 pips

Jakiś czas temu opisywałem ten instrument pod kątem zagrania metodą overbalance, który gaz ziemny świetnie zarespektował, natomiast to już przeszłość. Aby poszukać okazji do nowych minimów, warto zwrócić uwagę na fakt, że gaz ziemny pięciokrotnie w ciągu dwóch miesięcy wykonał zasięg o wielkości 136 pips, przy kolejnej takiej korekcie zamierzam zwrócić uwagę na próbę zajęcia pozycji krótkiej. Warto też mieć na względzie OB wynoszące 180 pips.

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o