Analiza techniczna GBPUSD i USDTRY na 11.10.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs GBPUSD wybija poziom 61% zniesienia Fibonacciego

Bardzo dynamiczne odbicie zaobserwować można było na parze GBPUSD. Rynek odbił się od poziomu wsparcia technicznego zlokalizowanego na poziomie 1.2204 oraz od znajdującego się w pobliżu poziomu 61% zniesienia Fibonacciego poprzedniej fali wzrostowej na 1.2195. Kurs GBPUSD wybił krótkoterminową linię trendu spadkowego a dynamiczne wzrosty zaowocowały dotarciem i wybiciem poziomu 61% zniesienia Fibonacciego ostatniej fali spadkowej zlokalizowanego na poziomie 1.2433. Na wybiciu tego poziomu wzrosty się nie zakończyły, gdyż kurs GBPUSD wzniósł się jeszcze wyżej w kierunku poziomu zależności geometrycznych opartych o współczynniki Fibonacciego, czyli do poziomu 1.2458. Poziom ten to 127% długości fali A, tak więc strefa pomiędzy 1.2433 – 1.2458 tworzy teraz ciekawy obszar mogący być strefą zakończenia fali C korekty wzrostowej 2/B wyższego rzędu. Warto zauważyć, że ze względu na wewnętrzny rozkład falowy podczas trwania ostatnich wzrostów, byki mogą mieć chęć na dociągnięcie ruchu wzrostowego do poziomu oporu technicznego zlokalizowanego na poziomie 1.2502 i tam właśnie zakończyć mniejszą falę (v) lokalnego cyklu wzrostowego. Warto zatem obserwować rozegranie tego scenariusza przed zbliżającym się weekendem.

 

Kurs USDTRY kończy kolejną falę korekty i ponawia wzrosty

Zakończenie ruchu horyzontalnego formacją cenową Klina na poziomie 5.6426 zakończyło również falę (c) niższego rzędu w korekcie spadkowej fali X wyższego rzędu. Od tej pory byki znowu zaczęły dominować na rynku i ponowiły wzrosty w kierunku poziomu oporu technicznego zlokalizowanego na poziomie 5.7902 (wybity) oraz 5.8583 (wybity). Lokalny szczyt na poziomie 5.8923 zakończony formacją świecową Objęcia Bessy został oznaczony jako fala (a) niższego rzędu, tak więc byki chwilowo są w odwrocie, gdyż przyszła pora na wykonane korekty spadkowej w fali (b) niższego rzędu. Zasięg cenowy korekty spadkowej może osiągnąć nawet poziom 5.7574, zanim nastąpi ponowienie wzrostów w fali (c).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o