poniedziałek, 6 grudnia, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Kurs dolara osłabia się! Rezerwa Federalna obniża stopy do zera i uruchamia kolejny program QE o wartości co najmniej 700 mld USD.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Maciej Boruc
Maciej Boruc
Założyciel portalu PoznajRynek.pl. Trader, inwestor indywidualny z 7 letnim doświadczeniem.

Rezerwa Federalna w niedzielę w trybie pilnym zdecydowała o ścięciu stopy procentowej o 100 punktów bazowych do poziomu 0-0,25 proc.. Oprócz tego, Fed zapowiedział uruchomienie kolejnej rundy luzowania ilościowego o wartości co najmniej 700 mld USD.

Fed broni się przed epidemią koronawirusa

Posunięcie to jest kolejną nadzwyczajną decyzją Rezerwy Federalnej, która swoimi działaniami próbuje uchronić na gospodarkę USA przed skutkami pandemii koronawirusa. Do poprzedniej obniżki o 50 punktów bazowych doszło zaledwie kilka dni temu.

Źródło: Investing.com

Bank w swoim komunikacie zaznaczył, że stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie dopóki gospodarka USA nie podniesie się po pandemii koronawirusa, nie osiągnie maksymalnych poziomów zatrudnienia, a ceny ustabilizują się.

Fed ogłosił również inne działania, takie jak obniżenie rezerwy obowiązkowej dla banków do zera oraz umożliwienie brania preferencyjnych pożyczek na okres do 90 dni.

Kurs dolara w odwrocie. Na jak długo?

Pierwsza reakcja USD/PLN na decyzję Fed była spadkowa, tj. dolar osłabił się względem złotego. W ciągu pierwszej godziny po otwarciu rynku, kurs tej pary spadł o ponad 4 grosze (prawie 1%!). Obecnie widzimy gwałtowne odbicie od minimum 3,8948. Pojawienie się takiej kontry w tak krótkim czasie może być informacją, że korekta na dolarze nie przybierze dynamicznego charakteru. 

Kurs dolara do złotego – wykres m15

Dolar amerykański jest o tyle specyficzny w tych czasach, że pomimo stanowczych reakcji Rezerwy Federalnej (obniżki stóp, masowy dodruk pieniądza), w dolarze wiele osób widzi bezpieczną przystań dla swoich pieniędzy.

Na koniec przestroga dla wszystkich czytających. Rynek w ostatnim czasie jest bardzo zmienny dlatego do inwestycji należy podchodzić z chłodną głową. Pomimo takiego ruchu Fedu, rynek może zachować się w sposób „nie książkowy” dlatego przemyślcie kilka razy swoje plany inwestycyjne zanim dokonacie ostatecznej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły