środa, 24 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Kurs dolara kanadyjskiego pod ostrzałem danych. Dziś Bank Kanady podejmuje decyzje ws. stóp procentowych

Polecane

Konrad Białas
Konrad Białas
Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie.

Środa to dzień pod znakiem klonowego liścia. Bank Kanady podejmuje decyzję w sprawie stopy procentowej, a wcześniej poznamy dane o inflacji CPI. Ostrożny optymizm w komunikacie może odwrócić sytuację na CAD, który od wczoraj traci na wartości. W Polsce produkcja przemysłowa i PPI nie powinny mieć wpływu na złotego. Po południu odczyty z USA są drugorzędne.

  • Choć w USA odnotowano już pierwszy przypadek zarażenia koronowirusem, na rynkach finansowych nie mamy pogłębienia awersji do ryzyka. Inwestorów uspokaja otwartość chińskich władz w informowaniu i reagowaniu na przypadki zachorowania, co osłabia obawy o wybuch globalnej pandemii.
  • Chiński Shanghai Composite dość nieśmiało rośnie dziś o 0,4 proc., ale już japoński Nikkei225 odbija o 0,7 proc. Przed startem handlu w Europie futures na niemiecki DAX rośnie o 0,7 proc.
  • Na FX USD/JPY wraca z 109,75 do 110,10, a EUR/CHF podnosi się z 1,0729 do 1,0750. Ogólnie jednak zmiany na rynku są minimalne.
  • AUD/USD osunął się do 0,6827 w reakcji na spadek indeksy nastrojów konsumentów do 93,4 z 95,1. Dane bez wątpienia odzwierciedlają skutki masowych pożarów buszu w Australii w ostatnich tygodniach.
  • Złoto traci dziś 0,4 proc. do 1552 USD/oz przy malejącym apetycie na bezpieczne aktywa, choć nawet wczoraj zainteresowanie kupnem złota było poniżej oczekiwań.
  • Ceny ropy naftowej dalej korygują poniedziałkowy wyskok, gdyż rynek ocenia, że ograniczenia produkcji w Libii i Iraku nie są na tyle duże, by istotnie zachwiać równowagą popytu i podaży.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Inwestowanie w nieruchomości, klucz do stabilności finansowej

Inwestowanie w nieruchomości: klucz do stabilności finansowej Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału. Dlaczego? Przede wszystkim...

Podobne artykuły