sobota, 18 września, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Kończymy tydzień. Statystyka wspiera wzrosty na indeksie DAX.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Statystyka sugeruje, że dzisiejszy dzień nie powinien nam przynieść żadnych znaczących zmian w postaci przeceny na niemieckim indeksie.
Potencjalne zejście skomplikowałoby sytuację na interwale tygodniowym, utrudniając bykom zadanie w nadchodzącym tygodniu.

Gołębi ton wypowiedzi przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego, gotowych do znacznego zwiększenia zakupu obligacji, został zagłuszony przez obawy inwestorów spowodowane ponownym wzrostem liczby zakażeń w czołowych dla gospodarki UE krajach.

Plan na dzisiejszą sesją zakłada podejście do handlu po godzinie dziewiątej w myśl założeń strategii SB/N. Strategia nowa przygotowana do handlu wyłącznie w przedziale czasowym 9-10.
Strategia zakłada stałe poziomy Stop Loss oraz Take Profit w relacji 10:30. Celem strategii jest ugranie 30 punktów. Strategia kończy dzień po osiągnięciu oczekiwanego rezultatu w postaci 30 punktów lub o godzinie dziesiątej. Wejścia na żywo będą po godzinie 9 publikowane na naszym telegramie.

Niezależnie od wyniku strategii SB/N, która rozgrywana jest w ramach testów i optymalizacji na dedykowanym wyłącznie dla niej rachunku, po godzinie dziesiątej rynek rozgrywany będzie już w oparciu o strategię CMM, którą większość z Państwa na przestrzeni ostatniego roku miała okazję poznać.

W CMM zwracam uwagę na istotę statystycznej przewagi na konkretny dzień miesiąca. Jeśli do tego dojdzie nam po godzinie dziesiątej sygnał wzrostowy wygenerowany z IB, środowisko nie będzie sprzyjać podaży. I mimo największych chęci, będę musiał hamować swoje niedźwiedzie zapędy.

Wczesnym rankiem, można ulec wrażeniu, że to właśnie niedźwiedzie mają apetyt na test poziomu przynajmniej 14440. Nie byłby to żaden ekstremalny wyczyn a jedynie MR na H1 w połączeniu z retestem konsolidacji poprzedzającej ostatnie wybicie na szczyty.
Cały obraz sytuacji będzie zależeć od tła. Jeśli wspomniany poziom 14440 zostałby osiągnięty, istotne jest czy będzie to miało miejsce przed godziną dziesiątą czy po wejściu Londynu.

Warto obserwować rodzącego się na interwale M15 crossa oraz na potencjalny test średniej głównej, która w tej chwili przebiega w bliskiej odległości pivota. Poziom wytworzony przez średnią oraz pivota może się okazać kluczowym na pierwsze godziny sesji europejskiej.

Artykuł będzie aktualizowany wraz z rozwojem sesji.

UPDATE 10:08

Strategia SB/N kończy dzień o godzinie 10:00 z wynikiem +33 punkty.
Jak Państwo widzą na wykresie, już druga pozycja była bliska realizacji poziomu Take Profit co prawdopodobnie mogłoby przyspieszyć realizację planu na dzisiejszy dzień, jednak nie można narzekać, plan 30 punktowy został osiągnięty. Zgodnie z założeniem strategia kończy handel o 10:00 lub wcześniej jeśli uda się zrealizować zysk na poziomie 30 punktów. Dziś te dwa warunki zbiegły się ponieważ oczekiwany rezultat został osiągnięty właśnie o dziesiątej.

W strategii CMM oczekuję na pojawienie się jednego z sygnałów statystycznych. Test poziomu 14467 utworzy sygnał spadkowy, natomiast test poziomu 14527 utworzyłby sygnał wzrostowy. Do czasu pojawienia się jednego z nich wstrzymuję się z podejmowaniem jakichkolwiek prób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły