Japoński jen zyskuje. Kurs USD/JPY niższy o 6% od szczytu.

0

Japoński jen zyskuje kolejny dzień z rzędu. Kurs USD/JPY obniżył się już o ponad 6% od szczytu z połowy lipca. Wiele wskazuje na to jednak, że dziś para walutowa zakończy dzień zyskiem. Dolar słabnie ostatnio w wyniku oczekiwań na dane z rynku pracy. Jak wyglądają perspektywy dla pary walutowej USD/JPY?

Dolar traci

Amerykański dolar traci ostatnio względem innych walut. Podjęta w zeszłą środę (27.07) przez Rezerwę Federalną decyzja dotycząca podwyżki stóp procentowych osłabiła amerykańskiego dolara. Od tamtego czasu na parze walutowej USD/JPY dolar ustępował na rzecz silniejszego jena.

Seria Jena

Ostatnie cztery dni handlowe jen zyskuje względem dolara. Tylko wczoraj, 1 sierpnia kurs notowań pary walutowej USD/JPY spadł o 1,33%. Dziś natomiast jen zyskiwał już od rozpoczęcia sesji azjatyckiej. Dopiero w godzinach amerykańskiego pre-marketu do głosu doszedł dolar amerykański. Na moment pisania tego artykułu kurs USD/JPY powrócił do poziomów z wczoraj.

Dolar czeka na dane

Strata dolara trwać może jeszcze kilka dni. Wczoraj rozpoczął się nowy miesiąc i inwestorzy oczekują na dane dotyczące rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. W piątek (05.08) amerykańskie biuro statystyczne opublikuje najważniejsze odczyty dotyczące rynku pracy za lipiec.

Analitycy oczekują, że piątkowe informacje będą pozytywne. Ostatnie wypowiedzi Joe Bidena oraz Jerome Powella zdają się wskazywać, że dane z rynku pracy będą pozytywne.

Perspektywa dla USD/JPY

Wczoraj wieczorem jen przełamał istotną strefę wsparcia, którą wyznacza zakres: 131,11-131,70 JPY. Przez kilka godzin dziś kurs USD/JPY znajdował się poniżej tego wsparcia. Tak jak wspomniałem wyżej, dolar odrabia obecnie straty z porannych godzin. Prawdopodobnym jest, że aktualny impuls wzrostowy dolara ma charakter jedynie wyładowania. Jeżeli rynek ponownie znajdzie się poniżej strefy wsparcia (131,11-131,70 JPY), ten zakres może stać się oporem. Kluczowe będzie zatem, aby w najbliższych godzinach dolar pokazał, czy ma chęć jeszcze spadać. Celem dla spadków będzie poziom 129 JPY.

Wykres USDJPY
Kurs USD/JPY 02.08.2022

Podsumowanie

Inwestorzy mają jeszcze dwie sesje do tego, aby przygotować się na ewentualną zmianę nastawienia dolara. Do tego czasu jednak kurs USD/JPY może kontynuować spadek. W przypadku, gdy rzeczywiście rynek ponownie powróci poniżej 131 JPY, kurs USD/JPY przed piątkiem osiągnąć może poziom 129 JPY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here