piątek, 26 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Giełdy w górę na bazie nadziei związanych z negocjacjami handlowymi

Polecane

Michael Hewson
Michael Hewson
Główny Analityk Rynkowy, CMC Markets (Wielka Brytania). Michael posiada ponad 25-letnie doświadczenie w transakcjach na rynkach finansowych, specjalizuje się w analizie technicznej. Najbardziej ceniony za szczery i bezpośredni styl komentarzy rynkowych. Michael jest rozpoznawalną twarzą zarówno w stacjach telewizyjnych o tematyce finansowej jak i mainstreamowej, regularnie pojawia się w BBC News, Bloomberg, CNBC, CNN, Fox Business i kilku innych stacjach w Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie.

Rynki akcji notowały wczoraj wzrosty, ponieważ na świecie narodziło się uczucie optymizmu. W Hong Kongu obserwowaliśmy duże wzrosty po tym, jak jego przywódca – Carrie Lam, wezwała do wycofania zmian w prawie o ekstradycji, co wczoraj nadało ton rynkom.

Rynki akcji łapią głębszy oddech

Europejskie i amerykańskie rynki akcji również zakończyły sesję na plusie. Hang Seng zamknął się na zielono prawie 4%, a dobry nastrój rozprzestrzenił się na całym świecie. W szczytowym momencie zamieszek w Hong Kongu prezydent Trump ostrzegł Pekin, że musi poradzić sobie z sytuacją w „humanitarny” sposób, aby złagodzenie napięć mogło pomóc w sporze handlowym między USA a Chinami.

W nocy ogłoszono, że delegaci USA i Chin spotkają się w październiku, aby omówić kwestie handlu. W połączeniu z rozwojem wydarzeń w Hong Kongu był to pozytywny impuls dla rynków w Azji. Kontrakty terminowe na indeksy akcji w Stanach Zjednoczonych zyskały na sile, a europejskie rynki akcji również powędrowały wysoko.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Sterling szybował wczoraj w tandemie z chaosem brytyjskiej polityki. Posłowie głosowali za opóźnieniem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, a co gorsza dla premiera Johnsona, ustawodawcy głosowali przeciwko przeprowadzeniu szybkich wyborów powszechnych. Funt zanotował wzrosty, ponieważ w najbliższym czasie odrzucono możliwość Brexitu bez porozumienia.

Również dobre dane PMI dla usług z Chin i strefy euro pomogły wczoraj kształtować pozytywny nastrój. Na początku tego tygodnia mieliśmy do czynienia z bardzo słabymi odczytami produkcji z głównych gospodarek bloku walutowego, ale jak widzieliśmy wczoraj, sektor usług w regionie jest w bardzo dobrej kondycji, co dodatkowo zwiększyło optymistyczne nastroje.

Złoto zyskało wczoraj na wartości dzięki gwałtownemu spadkowi dolara amerykańskiego. Wzrosty na akcjach wskazują na dobre nastawienie inwestorów do ryzyka, co działało jak ograniczenie ruchu wzrostowego złota.

USA opublikują dziś kilka raportów z rynku pracy. Raport o zatrudnieniu ADP i raport o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych napłyną o godz. 14:15 i 14:30, a ekonomiści spodziewają się odpowiednio 149 000 i 215 000.

 

O 16:00 zostanie ogłoszona aktualizacja zamówień fabrycznych w USA. Rynek oczekuje odczytu na poziomie 1%. O tej samej porze poznamy odczyt ISM dla usług z prognozą na poziomie 53,3.

O godzinie 17:00 poznamy odczyt dotyczący zapasów ropy, który ma wykazać spadek o 2,48 miliona baryłek. Zapasy benzyny spadną zgodnie z prognozą o 1,52 miliona baryłek.

 

EUR/USD – notowania pozostają w szerszym ruchu spadkowym w 2019 roku i jeśli kierunek ten utrzyma się, wkrótce notowania mogą osiągnąć poziom 1,0900. Opór dla wzrostów znajduje się przy  1,1164.

GBP/USD – świeca dzienna ze środy, może być młotkiem, a przełamanie powyżej 1,2200 może poprowadzić notowania w kierunku 1,2309. Wsparcie znajduje się przy 1,1900, a szerszy ruch spadkowy może być kontynuowany.

EUR/GBP – tygodniowa świeca z połowy sierpnia okazała się być formacją odwrócenia. Jeżeli kierunek spadkowy utrzyma się, celem może być poziom 0,8872. Odbicie może poprowadzić notowania w kierunku 0,9200.

USD/JPY – kurs odbił w zeszłym tygodniu, a przełamanie powyżej 107,00 może skierować kurs na  108,47 (100-dniowa MA). W przypadku kontynuacji szerszego trendu spadkowego, możliwy jest retest poziomu 104,50.

FTSE 100 oczekiwany wzrost na otwarcie o 31 punktów, przy 7,342.

DAX oczekiwany wzrost na otwarcie o 120 punktów, przy 12,145.

CAC 40 oczekiwany wzrost na otwarcie o 52 punkty, przy 5,584.

 

Sentyment rynkowy CMC Markets:

 

Ropa Crude WTI – dzisiejszy sentyment na kontrakcie na Ropę WTI wskazuje wyraźnie na niezdecydowanie wśród Klientów. Ilościowo jednym punktem procentowym dominują pozycje długie (51%, wzrost o 3 punkty w stosunku do wczoraj),  natomiast w przypadku wartości pozycji, pozycje sprzedaj stanowią już 74% – o 4 punkty procentowe niżej niż w środę.

Germany 30 –  na kontrakcie opartym o niemiecki indeks giełdowy, utrzymują się niedźwiedzie nastroje. W chwili w odczycie dotyczącym ilości transakcji, pozycje Sprzedaj stanowią 53% (wzrost o jeden punkt). Z kolei przy analizie wartości transakcji, przewaga pozycji spadkowych jest nieco większa, ale tendencja się zmienia – w chwili obecnej stanowią one 58%, z 7 punktowym spadkiem w stosunku do wczoraj.

EUR/USD – przy analizie sentymentu tej pary walutowej, możemy zauważyć utrzymujące się bycze nastawienie Klientów, którzy w większości wciąż oczekują umacniania się euro w stosunku do dolara: ilościowo pozycje Kup stanowią dziś 66% ( o 2 punkty niżej niż wczoraj), a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje długie dominują w 70% (o dwa punkty niżej niż wczoraj).

 

Sentyment rynkowy CMC Markets

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Inwestowanie w nieruchomości, klucz do stabilności finansowej

Inwestowanie w nieruchomości: klucz do stabilności finansowej Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału. Dlaczego? Przede wszystkim...

Podobne artykuły