środa, 24 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Donald Trump naciska na Rezerwę Federalną – czeka nas obniżka stóp?

Polecane

Maciej Przygórzewski
Maciej Przygórzewski
Główny ekspert walutowy Currency One, operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl. Od 8 lat w Currency One, obecnie jako Kierownik Działu Operacyjnego. Absolwent Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Prywatnie pasjonat żeglarstwa i gier planszowych.

Donald Trump wraca do swojej retoryki walki z obecną polityką rezerwy federalnej. Dalsze wzrosty cen ropy na rynkach. Mario Draghi neguje włoski pomysł położenia ręki na złocie.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Kolejne naciski na FED

Donald Trump wraca do walki z FED. Postuluje on obniżki stóp procentowych i powrót do zalewania rynku tanim pieniądzem. Ma być to jego zdaniem działanie, które ma przyspieszyć wzrost amerykańskiej gospodarki. Trudno się obecnie nie zgodzić, że inflacja nie jest problemem. Pytanie o pożądane stawki stóp procentowych jest w dalszym ciagu otwarte. W tym miejscu warto spojrzeć w kalendarz wyborczy. Wybory prezydenckie są w 2020 roku. Już teraz komunikaty mówią o niepodnoszeniu stóp procentowych, prezydent chciałby je wręcz obniżyć. Taki ruch powinien przyspieszyć wzrost gospodarczy co zwyczajowo bardzo pomaga prezydentom w reelekcji.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Czarne złoto drożeje

Wzrost cen ropy wywołany jest niepokojami w Libii. Trwają tam w dalszym ciągu walki co powoduje ryzyka, że ucierpi produkcja. Dodatkowym elementem jest poprawa perspektyw wzrostów na rynkach światowych, które powodują, że rośnie spodziewany poziom konsumpcji ropy. Nie może dziwić, że ryzyko spadku produkcji plus wzrost oczekiwanych potrzeb powodują wzrost ceny. Od dołka z grudnia wzrosty stanowią już niemal 40%.

EBC upomina Włochów

Temat rządu we Włoszech i jego pomysłów gospodarczych przycichł ostatnio, ale to wcale nie znaczy, że fantazja się skończyła. Znów wraca temat przejęcia przez rząd w Rzymie kontroli nad złotem. Wśród państw członkowskich wszystkie takie ruchy muszą być konsultowane z EBC. Ta instytucja z kolei mocno się obawia, że Włochy pójdą drogą między innymi Wenezueli, która sprzedaje rezerwy złotego kruszcu by finansować świadczenia socjalne. Jeśli konflikt będzie eskalował, możemy spodziewać się problemów euro.

 

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:

16:00 – USA – zamówienia na dobra.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Inwestowanie w nieruchomości, klucz do stabilności finansowej

Inwestowanie w nieruchomości: klucz do stabilności finansowej Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału. Dlaczego? Przede wszystkim...

Podobne artykuły