DAX dzień po decyzji ECB. Trwa formowanie szczytów?

Wczorajszy dzień dla indeksów w USA zakończył się umiarkowanymi wzrostami. Najwięcej zyskał technologiczny NASDAQ oraz S&P500 (+0,3%), Dow Jones natomiast wzrósł o +0,2%. Jeżeli chodzi o europejski rynek, było tu troszeczkę lepiej. DAX wzrósł o +0,41%, francuski CAC o +0,44%, natomiast WIG20 podjął nieudaną próbę ataku na 2200 pkt co skończyło się zamknięciem w okolicy otwarcia (-0,01%). Czy jednak tak powinien wyglądać rynek po gołębiej decyzji EBC?

Ostatnie wzrosty na światowych giełdach były wywołane poprawią nastrojów związaną z rozmowami na linii Chiny-USA. Wczoraj dostaliśmy informację, iż urzędnicy w administracji Donalda Trumpa dyskutowali nad możliwością zaproponowania Chinom tymczasowego porozumienia handlowego. Łączyłoby się to z opóźnieniem wprowadzenia nowych ceł lub nawet cofnięciem obecnych. Druga strona byłaby zobowiązania do nabycia większej ilości produktów rolnych oraz wartości intelektualnych.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę.


Sytuacja techniczna – DAX formuje szczyt?

O tym że DAX wchodzi w strefę oporów pisaliśmy już kilkukrotnie w tym tygodniu.

DAX kolejny dzień kontynuuje wzrosty jednak dociera do strefy oporów

Ropa WTI spada do dolnej krawędzi Overbalance. DAX w strefie oporu, testuje zasięg 955 pkt

Zobaczcie najpierw na wykres DAX’a z interwału H4

Widzimy tutaj dwie najważniejsze rzeczy. Mianowicie, zrealizował nam się zasięg wynikający z formacji oRGR (dotarcie do 12 454). Drugą ważną rzeczą jest zrealizowanie zasięgu +576 pkt w obecnym swingu wzrostowym, który porównaliśmy z ostatnim ruchem wzrostowym (dotarcie do 12 437). Oba czynniki dają nam informację, że szczyt w obecnym swingu wzrostowym może być blisko. Spójrzmy teraz na sytuację intraday

DAX – interwał M30

Bardzo ważnym punktem, wręcz kluczowym do rozpoczęcia głębszych spadków jest przebicie dziennego pivota zlokalizowanego w punkcie 12 397. Pomimo tego, że wczorajszy dzień był mocno szarpany gdzie doszło do dwukrotnego testu poziomu 12 317, nadal jesteśmy jednak w trendzie wzrostowym. Patrząc na sytuację intraday będziemy doszukiwać się sygnałów potwierdzających wejście w okolice wyczerpania ruchu wzrostowego. Takim poziomem jest niewątpliwie dzienny pivot 12 397 dlatego też czekamy na potwierdzenie scenariusza spadkowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o