Analiza techniczna EURUSD na 13.09.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs EURUSD ma szanse na długoterminowe wzrosty

Po wczorajszych wydarzeniach z kręgu wiadomości fundamentalnych dotyczących obniżenia poziomu stóp procentowych oraz pozostałych istotnych informacji warto dziś zwrócić uwagę nieco baczniejszą i bardziej szczegółową na zachowanie pary EURUSD na obecnych poziomach cenowych. Dlatego też nie będę więcej analizował wpływu tej decyzji na rynki finansowe i na parę EURUSD oraz same EURO, gdyż czytelnicy portalu na pewno znajdą bardziej szczegółowe omówienie obecnej sytuacji fundamentalnej na łamach portalu, a skupię się na samym wykresie oraz, jak zwykle, na analizie bieżącej sytuacji i możliwych scenariuszy rynkowych.
Od jakiegoś czasu w swoich analizach kursu EURUSD wskazywałem na możliwość zakończenia dużej w czasie i w cenie formacji cenowej Klina Kończącego. Formacja ta jest nadal aktywna na wykresie i nadal jest przeze mnie brana pod uwagę jako fundament obecnej analizy kursu EURUSD. Ponadto, formacja Klina występuje obecnie w liczniku falowym fali C wyższego rzędu, która to fala jest falą końcową dla całego cyklu korekcyjnego o charakterze spadkowym w fali 2 wyższego rzędu. Oznacza to, że cykl korekty spadkowej fali 2 jest już blisko zakończenia spadków i w każdej chwili może nastąpić ponowienie trendu wzrostowego, czyli po prostu fala 3 wyższego rzędu.
Po wczorajszym zachowaniu ceny można wyciągnąć kilka wniosków. Przede wszystkim mamy zakończenie fali (2) spadkowej niższego rzędu, która była bardzo głęboka, bo zniosła całość fali (1) niższego rzędu i zakończyła się na poziomie 1.0925 ogromnym Pin Barem wzrostowym z długim cieniem dolnym na interwale czterogodzinowym (u innych brokerów, którzy mają inny czas zamknięcia świeczki z interwału H4 wystąpiła formacja Objęcia Hossy). Ponadto mamy wyrysowaną przez rynek formację Podwójnego Dna na interwale H4, co jest kolejnym sygnałem potencjalnego odwrócenia trendu spadkowego. No i jeszcze warto wspomnieć o wybiciu szczytu fali (1), czyli poziomu 1.1083, a jego naruszenie jest widocznym sygnałem siły byków, które obecnie przejmują kontrolę nad rynkiem. Zatem następną falą w kolejce jest fala (3), której poziomy docelowe zaznaczyłem na wykresie: 1.1161 i 1.1241. Zakończenie fali (3) na którymś z tych poziomów nie oznacza oczywiście zakończenia całego impulsu wzrostowego, gdyż brakuje jeszcze fali (4) i fali (5), a to i tak będzie tylko wyrysowana fala 1 z fali (3) wyższego rzędu. Warto obserwować obecne rozegranie tego scenariusza, a nawet potencjalną zmianę trendu spadkowego na wzrostowy: sygnałów mamy wystarczająco dużo.
Owocnego tradingu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o