piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Cele wzrostowe zostały osiągnięte. Co dalej?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Powstały w poprzednią środę na Wstęgach Bollingera na interwale D1 sygnał wzrostowy, wspierany przez strukturę intraday i krótkoterminowy trend faworyzujący wzrosty, został podczas wczorajszej sesji zrealizowany.

Sygnał został utworzony w środę w okolicach 15252, natomiast typowany cel dla sygnału znajdujący się na górnej wstędze został domknięty podczas wczorajszej sesji w okolicach 15555.

W tej chwili jeśli chodzi o Bollingera, na interesujących nas interwałach czyli D1,W1,MN nie widnieje żaden sygnał, co oznacza sytuację neutralną.

Setup spadkowy

Dla niedźwiedzi atrakcyjnym poziomem do poszukania swojej próby wydaje się strefa w zakresie 15548-15556, w zależności od stylu zarządzania kapitałem można w wersji bardziej ostrożnej ustawić Stop Loss w granicach 10 punktów powyżej górnego ograniczenia strefy czyli 15566. W wersji bardziej ryzykownej, Stop Loss ulokowałbym na poziomie Initial balance High czyli 15579 co nadal mieści się w granicach rozsądku 23p.

Setup wzrostowy

Miejscem atrakcyjnym dla byków powinna być strefa w zakresie 15521-15529 którą wyznaczyłem podczas transmisji live. Byki które nie zebrały się na odwagę podjęcia próby bezpośrednio w okolicach pivota, są w o tyle niekomfortowej sytuacji, że będą musiały poszukać swojej okazji ze stop lossem w miejscu Initial Balance Low czyli 15520. O ile oczywiście cena zejdzie w okolice pozwalające na wejście w rozsądnej odległości od wyznaczonego stop lossa. Potwierdzeniem zasadności setupu będzie test 15580. Jeśli taki test się pojawi a ja byłbym w pozycji długiej, pozwoliłbym tej pozycji pożyć.

Jeśli o mnie chodzi zdecydowanie jestem niedźwiedziem i bardziej przemawia do mnie setup spadkowy, którego dodatkowym potwierdzeniem byłoby naruszenie poziomu Initial balance Low (15520). Gdy takie potwierdzenie otrzymam, celem do dogrania będą okolice 15440 w pesymistycznym dla mojego setupu wariancie, oraz 15360 w wariancie bardziej optymistyczym. Czy moje subiektywne podejście dziś zapłaci? Tego nie wiem. Wiem ze nie jestem zainteresowany rozgrywaniem pozycji długich z obecnych poziomów. Scenariusz dla byków podałem w ramach obiektywnej oceny, ale jeszcze podczas transmisji, podkreślałem że rozgrywać go nie zamierzam.

Mimo złapania szczytu potencjalnej korekty w ruchu spadkowym, o ile jest to faktycznie korekta, zbyt wcześnie aby witać się z gąską. Wygodniej w fotelu będzie można się rozsiąść dopiero w momencie kiedy cena naruszy okolice 15520

Podsumowując, każdy na dzisiejszej sesji znajdzie cos dla siebie, a moje pozycjonowanie się po podażowej stronie rynku, wynika wyłącznie z subiektywnej oceny z której nie jestem zadowolony. Z technicznego punktu widzenia strefa do rozegrania pozycji długich jest jak najbardziej zasadna i tak długo jak Initial Balance Low nie zostanie naruszone, tak długo istnieją spore szanse powodzenia. Jak jednak wspominałem, nie jestem w stanie pozbyć się pesymistycznego nastawienia co do pozycji długich i być może przyjdzie mi za to zapłacić. Pozostaje mi się więc skupić na próbach ograniczania ryzyka w moich setupach spadkowych do absolutnego minimum.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły