piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

CD Projekt Red przesuwa premierę CyberPunka — wartość akcji firmy spada

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Hubert Oleszczuk
Hubert Oleszczuk
Analityk PoznajRynek.pl. Zajmuje się przekazywaniem informacji bieżących z kraju i zagranicy. Jego celem jest pisać w prosty sposób, nawet o trudnych zagadnieniach.

Cyberpunk 2077 to wyczekiwana gra polskiego wydawnictwa CD Projekt Red, które zyskało światową popularność dzięki grom z serii Wiedźmin. Początkowo premiera była planowana na 16 kwietnia tego roku, została jednak dziś przesunięta na 17 września 2020 roku. Firma w komunikacie poinformowała, że czas jest potrzebny na testowanie, usunięcie błędów oraz „nadanie grze ostatecznego szlifu”. Podobna sytuacja miała miejsce przed premierą Wiedźmina 3, który miał początkowo ukazać się w 2014 roku, potem premiera została przeniesiona na luty 2015 roku, a ostatecznie ukazała się 19 maja 2015 roku.

Obecnie ma być tylko jedno przesunięcie premiery i zarząd jest pewny, że gra zostanie wydana 17 września. Na obecnym etapie gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca.

„Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej” — możemy także przeczytać w komunikacie.

Giełda reaguje

Akcje CD Projekt Red kosztowały na wczorajszym zamknięciu giełdy ponad 280 zł. Natomiast na dzisiejszym otwarciu kosztowały 253 zł, jednocześnie ich cena szybko spadła i w ciągu pierwszych kilku minut sesji spadły do niecałych 244 zł za akcję. Obecnie cena waha się w okolicy 254 zł.

Cena akcji CD Projekt spada o prawie 10%
Cena akcji CD Projekt spada o prawie 10%. Źródło: TradingView

Należy przypomnieć, że jeszcze niedawno spółka odnotowywała rekordowy wynik, kiedy cena akcji przekroczyła 290 zł.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce podczas przesunięcia premiery Wiedźmina 3. Po ogłoszeniu premiery w lutym 2015 kurs CD Projekt Red spadł, po ok. 3 miesiącach kurs wrócił do ceny sprzed przesunięcia premiery.

Dzisiejsza decyzja może mieć również wpływ na wyniki sprzedażowe w pierwszych tygodniach po premierze. Według zarządu CD Projekt wrześniowa data nie będzie bardziej konkurencyjna niż kwietniowa, jednak ogólnie jesienią jest większa konkurencja w premierach gier. Jednocześnie nie powinno mieć to dużego znaczenia w długoterminowej perspektywie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły