czwartek, 2 maja, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Borussia Dortmund straciła mistrzostwo Niemiec w dramatycznych okolicznościach. Akcje zanurkowały

Polecane

Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Borussia Dortmund w ostatnich minutach sezonu straciła tytuł mistrza Niemiec. Dla wszystkich kibiców BVB był to prawdziwy szok.

Podobnie, jak dla inwestorów. W konsekwencji, akcje klubu z Dortmundu, notowane na niemieckiej giełdzie Börse Frankfurt, przeceniły się podczas wczorajszej sesji o 27%. Ponadto, dziś ich wyprzedaż jest kontynuowana.

Borussia Dortmund nie wygrała swojego meczu w ostatniej kolejce i straciła tytuł mistrza Niemiec Borussia Dortmund

Przed startem ostatniej kolejki Borussia miała dwa punkty przewagi nad Bayernem Monachium. Aby zostać mistrzem Niemiec, podopiecznym Edina Terzicia wystarczyła więc wygrana w sobotnim meczu. BVB podejmowało wtedy na własnym stadionie FSV Mainz.

Borussia Dortmund rozpoczęła ten mecz w najgorszy możliwy sposób. Po 24 minutach BVB przegrywało już 0:2. W 69. minucie BVB zdołało jednak strzelić bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry zawodnicy Edina Terzicia wyrównali na 2:2.

To jednak nie wystarczyło do zapewnienia sobie mistrzostwa Niemiec. Równolegle bowiem swój mecz rozgrywał Bayern Monachium. Jego rywalem było 1. FC Köln, a spotkanie rozgrywało się w Kolonii. Ostatecznie Bawarczycy zdołali wygrać swój mecz 2:1, zdobywając zwycięskiego gola na wagę 11. z rzędu tytułu mistrza Niemiec w 89. minucie.

Taki scenariusz stanowił prawdziwy szok dla kibiców BVB. W Dortmundzie przygotowania do wielkiego świętowania trwały od początku tygodnia, a władze miasta spodziewały się, że na wielkiej fecie po zdobyciu mistrzostwa na ulicach celebrować sukces będzie nawet 400 tysięcy sympatyków Borussii.

W rzeczywistości jednak, kibice po meczu szybko opuścili stadion i pogrążeni w czarnej rozpaczy udali się do domów. Najprawdopodobniej nikt w Dortmundzie nie brał pod uwagę takiego scenariusza.

Rekordowa przecena akcji Borussii Dortmund

Upokorzona na boisku Borussia Dortmund musi liczyć się także ze znacznie niższymi przychodami. Gwałtowną zmianę prognozy finansowej przyszłości klubu widać było w jej wycenie giełdowej już w poniedziałek rano.

Notowane na giełdzie we Frankfurcie akcje BVB spadły wczoraj na otwarciu aż o 32%, co jest najostrzejszym spadkiem w historii notowań klubu, czyli od 2000 roku. W następnych godzinach doszło jednak do lekkiego odbicia i ostatecznie papiery wartościowe klubu z Dortmundu zakończyły poniedziałkową sesję 27% na minusie.

Dziś jednak akcje BVB powróciły do spadków. W tej chwili tanieją one o 4%. W efekcie, w tym tygodniu walory Borussii Dortmund osiągają najniższe wartości od 21 kwietnia, czyli okresu sprzed wielkich wzrostów, które były spowodowane oczekiwaniami, że podopieczni Edina Terzicia sięgną po swoje dziewiąte w historii mistrzostwo Niemiec.