Analiza techniczna USDPLN i EURPLN na 09.10.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs euro do złotówki (EURPLN) testuje kluczowe wsparcie techniczne

Po nieudanej próbie rajdu wzrostowego powyżej poziomu 4.3981 kurs EURPLN zaczął dynamicznie spadać w kierunku kolejnego poziomu wsparcia. Niedźwiedziom powiódł się jak do tej pory plan spadkowy i cena zaliczyła dołek na poziomie 4.3134, czyli poziom starej fali C niższego rzędu został naruszony. Ze względu na brak kontynuacji ruchu wzrostowego powyżej poziomu 4.3981, uległ nieco modyfikacji licznik falowy, gdyż wygląda na to, że rynek próbuje wykonać znacznie bardziej złożoną w czasie i w cenie korektę fali B głównego cyklu. Szczyt na poziomie 4.3963 został oznaczony jako fala X, dołek na 4.3162 jako fala W tak więc brakuje jeszcze fali Y do pełnego zakończenia cyklu korekcyjnego fali B. Pierwszy poziom docelowy dla fali Y może znajdować się na poziomie 4.2747 i jeżeli tam nastąpi odwrócenie trendu spadkowego, to poziom ten będzie również miejscem zakończenia fali B głównego cyklu.

Kurs dolara do złotówki (USDPLN) unieważnia licznik alternatywny

Wraz z naruszeniem poziomu 3.9466, korekcyjny licznik spadkowy zakładający znacznie bardziej rozbudowaną w czasie i w cenie falę 4 impulsu wzrostowego został unieważniony, wobec czego nadal obowiązuje licznik główny. Według niego szczyt kursu USDPLN na poziomie 4.0233 w dniu 1 października 2019 kończy korektę wzrostową zapoczątkowana w dniu 2 listopada 201 roku w formie Zyg-Zaka ABC fali 2 z bardzo rozbudowaną korektą wewnętrzną w fali B tego Zyg-Zaka. Oznacza to przełomowy moment na wykresie i przełomowy moment dla kursu USDPLN i wszystkich grających na dalszą aprecjację USD (i jednoczesne osłabianie się PLN). Ten scenariusz może zostać unieważniony tylko wtedy, gdy strona popytowa po raz kolejny w sposób impulsywny wyraźnie naruszy poziom 4.0233, a świeca dzienna zamknie się z dala od tego poziomu. Warto tutaj zauważyć, że nawet jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce, to i tak trend wzrostowy na tyle jest już dojrzały, że wybicie poziomu 4.0233 byłoby falą 5 w tego trendu, czyli ostatnią falą impulsu wzrostowego. Pierwszym potwierdzeniem zakończenia fali 2 głównego cyklu na poziomie 4.0233 będzie wybicie poziomu 3.8927, warto zatem obserwować rozegranie przez uczestników rynku obecnego układu falowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o