środa, 15 maja, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna Ropy WTI i Złota na 24.09.2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Kurs Ropy WTI testuje ważne wsparcie techniczne

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Po dynamicznym i gwałtownych wzrostach kursu Ropy WTI nie ma już śladu, a kurs spadł niedawno do poziomu ważnego wsparcia technicznego zlokalizowanego na poziomie 57.47 – 56.71 i obecnie kontynuuje krótkoterminowy ruch boczny w tym przedziale cenowym. Z punktu widzenia teorii fal Elliotta, główny impulsywny licznik został unieważniony ze względu na nałożenie się fali pierwszej z czwartą, wobec czego obecnie jest to licznik alternatywny, w którym główne fale to fala alt: 1 i alt: 2, a podfalami są alt: -i- oraz alt: -ii-. Takie oznaczenie falowe może być bardzo optymistycznym scenariuszem wzrostowym o charakterze impulsywnym, w którym uczestnicy rynku czekają na rozwinięcie się wzrostowej fali alt: 3. Z drugiej strony, najlepszym obecnie licznikiem głównym jest oznaczenie kolejnych swingów jako fale (a), (b) oraz (c), czyli jako zwykłą korektę prostą, co oznacza, że unieważnienie licznika alternatywnego będzie możliwe po wybiciu poziomu 53.96. Jeżeli zatem to właśnie licznik alternatywny jest obecnie realizowany przez rynek, to powinniśmy niebawem zobaczyć rysującą się wzrostową falę o charakterze impulsywnym, wybijającą poziomy oporu technicznego na 58.80, 60.30 oraz 60.90.

Kurs Złota mógł zakończyć lokalną korektę wzrostową

W przedziale cenowym pomiędzy poziomami $1,489 – $1,532 możemy wyróżnić trzy fale korekty prostej abc, z których fala c zakończyła się na poziomie $1,534 formacją świecową Spadającej Gwiazdy. Wobec tego ten właśnie szczyt lokalny może być również wierzchołkiem dla fali B wyższego rzędu, co jednocześnie oznacza, że rynek byłby gotowy do kontynuacji fali C korekty fali 4 wyższego rzędu. Za takim scenariuszem przemawia również dość widoczna równość geometryczna fali a w porównaniu do fali c, czyli popularne geometryczne mierzenie 100% proporcji falowych. Jeżeli zakładany scenariusz jest prawidłowy, to w najbliższym czasie uczestnicy rynku powinny zobaczyć kolejne impulsywne ruchy spadkowe kursu Złota w postaci długich świec, w których zamknięcie jest dużo poniżej poziomu otwarcia. Poziom docelowy dla strony podażowej jest na początek zlokalizowany na poziomie $1,489, czyli dołku fali A wyższego rzędu, ale ruch spadkowy może się rozciągnąć aż do poziomu $1,453 bez większych szkód dla obecnego licznika falowego.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły