poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna EUR/USD na 06/02/2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę rynku walutowego oraz giełdowego. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Dzisiaj uszczegółowimy nieco nasz licznik fal Elliotta na interwale dziennym (analiza na poprzednich interwałach jest dostępna tutaj i tutaj) oraz spróbujemy wyznaczyć zasięgi dla poszczególnych fal niższego rzędu. W tym celu będziemy korzystać z narzędzi dostępnych w arsenale klasycznej analizy technicznej w synergii z różnymi mierzeniami Fibonacciego oraz innymi aspektami AT.

Kurs EURUSD – Dzienny

Z analizy wynika, że fala (B) składa się z trzech podfal niższego rzędu, czyli ABC, z czego fala B jest najbardziej złożona w czasie i w cenie, natomiast fale A oraz B są impulsami. Oznacza to, że fala (B) jest formą Zyg-Zaka mniejszego rzędu, z nieco bardziej złożoną niż zazwyczaj falą B. Mało tego, cały cykl fali (B) można uznać za zakończony, wobec czego teraz rynek powinien kontynuować korektę spadkową, czyli powinien rozwinąć spadkową falę (C). Pierwsza podfala fali (C) została już wykonana i oznaczyłem ją jako (1). Fala ta ma swój dołek na poziomie wsparcia na 1.1288. Stamtąd rozwinęła się również lokalna fala korekty, oznaczona przeze mnie jako (2) i zakończona na poziomie 1.1514. Warto w tym miejscu zauważyć, że ta korekta jest obecnie oznaczona jako korekta prosta typu ABC, ale nie oznacza to, że taką pozostanie, gdyż zawsze może jeszcze rozwinąć się do poziomu korekty złożonej.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

EURUSD – Fala C

Przejdźmy teraz do poziomów zasięgu dla fali (C). Pierwszy klaster Fibonacciego mamy między poziomami 1.0963 – 1.0972, a drugi klaster docelowy znajduje się między poziomami 1.0793 – 1.0802. Oba jak widać, są bardzo wąskie, dzięki czemu wyjście z pozycji może być bardzo precyzyjne. Oczywiście pozostaje pytanie, które z nich rozegra rynek ale o tym przekonamy się w odpowiednim czasie.

Na końcu chciałem jedynie nadmienić, że prognozowanie poziomów docelowych dla danego układu falowego jest możliwe tak długo, jak długo taki układ falowy jest respektowany przez rynek. Jeżeli układ falowy się zmieni, na przykład zmieni się rodzaj korekty z prostej Korekty Pędzącej ABC na złożoną korektę w postaci Podwójnej Dwójki ABCxABC, wtedy też zmienią się potencjalne poziomy docelowe dla danego układu falowego.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły