piątek, 3 maja, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza długoterminowa rynku Złota na 25/02/2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną złota. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Na dobry początek tygodnia rozpoczynamy analizę nowego waloru, który ostatnio wykonuje bardzo ciekawe ruchy. Tym walorem jest oczywiście Złoto, a analizę zaczniemy od interwału tygodniowego.

Notowania złota – wykres tygodniowy

Na interwale tym widać rozwijającą się rozległą korektę horyzontalną, która powstała po wyznaczeniu przez rynek Złota długoterminowego dołka na poziomie $1,043. Dołek ten oznaczyłem jako dołek fali A wyższego cyklu, który jest częścią korekty spadkowej fali 4 wyższego rzędu. Oczywiście, jest możliwe, że dołek ten to tak naprawdę miejsce zakończenia całek fali 4 wyższego rzędu, a nie tylko jej podfali A, ale o tym przekonamy się kiedy indziej. Na razie rozpatrywać będziemy długoterminowy scenariusz wzrostowy na rynku Złota, który jest częścią korekty fali B. Do jej zakończenia brakuje jeszcze co najmniej jednej, dużej fali wzrostowej oznaczonej na wykresie jako fala (C). Ale aby fala (C) mogła zostać rozpoczęta, musi się zakończyć cykl korekcyjny fali (B), i w tym cyklu się obecnie znajdujemy.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Podstawowym scenariuszem rozwoju fali (B) jest formacja Trójkąta, do której zakończenia brakuje jeszcze całkowitego wykończenia podfali (D) oraz rozwinięcia się fali spadkowej (E). Ta właśnie fala będzie kończyć korektę fali (B) wyższego rzędu i zapoczątkuje ruch wzrostowy w fali (C) wyższego rzędu. Okolice cenowe, na których fala (E) może się zakończyć to poziom około $1,200, gdyż tam właśnie występuje dolne ograniczenie formacji Trójkąta. Wiadomo natomiast na pewno, zakładając, że scenariusz Trójkąta fali (B) jest prawidłowy, że spadki w fali (E) nie mogą przekroczyć dołka fali (D) wyznaczonego na poziomie $1,167. Jeżeli zatem ten poziom zostanie wyraźnie naruszony przez rynek, to scenariusz Trójkąta fali (B) wyższego rzędu zostanie unieważniony, a sama korekta ewoluować będzie w kierunku bardziej złożonej formacji o charakterze WXYXZ.

Rozwój scenariusza na rynku Złota będzie zatem bacznie śledzony, a już od jutra przedstawię analizę Złota na kolejnych, niższych interwałach czasowych wraz z aktualizacją scenariuszy na pozostałych rynkach. Napiszcie w komentarzach, jakie rynki wymagają według was kontynuacji analizy metodą fal Elliotta. 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły