sobota, 18 września, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Wstęgi Bollingera na wykresie miesięcznym kolejny raz niezawodne.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

O sygnale wzrostowym wygenerowanym w czerwcu na interwale miesięcznym za pomocą Wstęg Bollingera z pewnością mieli Państwo okazję słuchać lub czytać wielokrotnie – zakładając oczywiście, że mieli Państwo wcześniej do czynienia z naszymi streamami prowadzonymi na kanale Poznaj Rynek na portalu Youtube.

To co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia, szczególnie w momencie kiedy sygnał został wygenerowany, zostało zrealizowane w mijającym właśnie tygodniu. Nie bez powodu tak wielokrotnie ten sygnał był przywoływany.
Mieliśmy prawo tego oczekiwać skoro na przestrzeni ostatnich dwunastu lat, sygnał ten pojawił się tylko dziesięć razy, z czego dziewięć razy został zrealizowany target, tylko raz sygnał był zanegowany. Skuteczność zdecydowanie godna uwagi.

 

Sygnał pojawił się w czerwcu, kiedy większość inwestorów oczekiwała na rynku efektów drugiej fali pandemii. Przyszło nam poczekać dziesięć miesięcy na realizację sygnalizowanego zasięgu. Od momentu pojawienia się sygnału DAX zyskał na wartości ponad 2900 punktów wobec 550 punktów odchylenia w stronę przeciwną od miejsca pojawienia się sygnału na fali nadchodzących w Stanach Zjednoczonych wyborów prezydenckich.

Osiągnięcie górnej wstęgi oznacza realizację zasięgu wynikającego z powstałego wówczas sygnału. Test górnej wstęgi nie jest jednoznaczny z pojawieniem się sygnału spadkowego. W metodologii CMM Wstęgi Bollingera są wykorzystywane wyłącznie do oceny potencjalnego średnio- lub długoterminowego kierunku ruchu ceny. Posługujemy się interwałami D1, W1 oraz MN.

 

W tej chwili żaden z wymienionych interwałów, leżących w kręgu naszych zainteresowań nie sygnalizuje kierunku. Można więc powiedzieć, że chwilowo Wstęgi Bollingera są wyłączone. Oczywiście do czasu, aż pojawi nam się sygnał spadkowy. Najwcześniej spodziewać się możemy takiego sygnału na interwale D1. Średnia której test zasygnalizowałby spadki przebiega obecnie w okolicach 14212, należy mieć na uwadze fakt, że wstęgi poruszają się dynamicznie. Z każdym dniem ich położenie na interwale D1 ulega zmianie. Alternatywnie z każdym tygodniem rozkład położenie wstęg na interwale tygodniowym się zmienia. Ta sama zasada obowiązuje na interwale miesięcznym.

Przed podejmowaniem prób rozgrywania długoterminowych shortów dotychczas powstrzymywał mnie niezrealizowany zasięg wynikający z sygnału na miesięcznym. Sygnał ten przeszedł do historii, zapamiętam go prawdopodobnie na długo.
W dniu dzisiejszym zostały uruchomione pozycje krótkie na rachunku swingowym. Rachunek intraday również obfitował w próby rozgrywania pozycji krótkich, a było ich aż 18.

Końcówka tygodnia zapowiada się niezwykle ciekawie. Serdecznie zapraszamy na transmisję live, która odbędzie się na kanale PoznajRynek. W celach edukacyjnych omówimy sobie wydarzenia minionego tygodnia, a dostarczyły one sporej dawki doświadczeń i potwierdziły zasady panujące na rynku. Spróbujemy też standardowo rozegrać coś na wejściu Amerykanów. Widzimy się w piątek o 14:20 (ramówka zakłada piątkowe streamy o 15:20 czyli na dziesięć minut przed startem USA, wcześniejsza niż u nas zmiana czasu za oceanem wymusza jednak przyspieszony o godzinę start sesji czy też zamknięcia. Taki stan rzeczy utrzymywał się będzie jeszcze przez kolejny tydzień.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły