sobota, 1 października, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Wstęgi Bollingera na DAX – konflikt sygnałów tworzy strefę.

Polecane

Jak zarobić na dziełach sztuki? – Kama Zboralska, autorka książki „Kierunek Sztuka”

Kama Zboralska, znana propagatorka sztuki, wydała książkę "Kierunek sztuka". Lektura pozwoli dowiedzieć się, którzy polscy młodzi artyści cieszą się...

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Na wstępie bardzo zwięźle należy przedstawić obecną sytuację na indeksie. Na interwale D1 wygenerowany został sygnał wzrostowy (poniższy wykres po lewej stronie). Natomiast na interwale W1 odnotowaliśmy sygnał spadkowy (poniższy wykres po prawej stronie).

Przypomnę: sygnały z wyższych interwałów czasowych są ważniejsze/silniejsze.
W związku z powyższym to niedźwiedź powinien dominować na wykresie i to niedźwiedzia możemy oczekiwać, a niniejszy artykuł ma za zadanie pomóc wytypować, gdzie ten niedźwiedź może agresywnie zaatakować.

Choć podejście na poziomy które wyznaczam jest mało prawdopodobne bo początek tygodnia musiałby przynieść dynamiczne wzrosty, uważam że potencjalny R:R gdyby taka okazja się pojawiła jest na tyle atrakcyjny, że aż godny wspomnienia.

Wstęgi Bollingera Sygnał wzrostowy D1                    Wstęgi Bollingera Sygnał spadkowy W1

Podążający za górną Wstęgą Bollingera z interwału D1 target dla sygnału wzrostowego
stanowi dolne ograniczenie strefy podaży – na wykresie oznaczony zieloną linią.
Podążający za górną Wstęgą Bollingera z interwału W1 poziom negacji dla sygnału spadkowego stanowi górne ograniczenie strefy podaży, oraz wyznacza poziom Stop Loss dla tej strefy – na wykresie oznaczony kolorem czerwonym.

W tym scenariuszu zakładam realizację sygnału wzrostowego z interwału D1, następnie realizację sygnału spadkowego z interwału W1.

Aby powyższy scenariusz obowiązywał, należy kontrolować dwie istotne zmienne.
Najważniejsza z nich – czy górna wstęga z interwału W1 znajduje się powyżej górnej wstęgi z interwału D1.
– dopóki górna z BBW1 znajduje się powyżej górnej z BBD1, dopóty możliwe jest podejście w strefę.
– w momencie kiedy górna z BBW1 zejdzie poniżej górnej z BBD1, powstaje sytuacja w której realizacja sygnału wzrostowego z D1 byłaby jednoznaczna z negacją sygnału spadkowego z W1 i w tej sytuacji sygnał z D1 przekreślamy..
Zgodnie z hierarchią interwałów – sygnały z wyższych interwałów czasowych mają większą wagę.
Druga zmienna  to dolna wstęga na interwale tygodniowym stanowiąca poziom docelowy dla naszego sygnału spadkowego z W1. Wspomniana wstęga jest pod dużym kątem nachylona ku górze, dlatego wymagana jest jej kontrola. Dlaczego jest ona ważna? Ponieważ wyznacza poziom docelowy dla najważniejszego z obecnie obowiązujących sygnałów.
Uważam, że w perspektywie od dziś do maksymalnie trzech tygodni zostanie przetestowana – to jedno, kluczowym tutaj będzie na jakim poziomie nastąpi jej test. Czas nie działa w tym przypadku na naszą korzyść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Metale szlachetne cały czas nisko. Złoto zejdzie poniżej 1600 USD?

Ceny metali szlachetnych w dalszym ciągu znajdują na tegorocznych minimach. Rynki głównych kruszców oscylują tym samym na zakresach z...

Podobne artykuły