sobota, 1 października, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Blisko sygnału spadkowego, który ostatni raz widzieliśmy w styczniu 2020 roku.

Polecane

Jak zarobić na dziełach sztuki? – Kama Zboralska, autorka książki „Kierunek Sztuka”

Kama Zboralska, znana propagatorka sztuki, wydała książkę "Kierunek sztuka". Lektura pozwoli dowiedzieć się, którzy polscy młodzi artyści cieszą się...

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Wstęgi Bollingera zafundowały nam bardzo ciekawy obraz rynku.
Na interwale D1 znajdujemy się obecnie bardzo blisko dolnej wstęgi czyli miejsca które zanegowałoby aktualnie obowiązujący sygnał wzrostowy.
Niewiele poniżej przebiega środkowa z interwału tygodniowego, której test utworzy nam sygnał spadkowy jakiego nie widzieliśmy od 77 tygodni.
Ostatni raz sygnał spadkowy z interwału tygodniowego Wstęgi Bollingera ukazały w końcówce stycznia 2020 roku, czyli na dwa tygodnie przed pojawieniem się ekstremalnych spadków którym towarzyszyła ponadprzeciętna zmienność.

Interwał D1 – cały czas obowiązuje sygnał wzrostowy, jego celem są okolice ATH – w tej chwili górna wstęga wskazuje poziom 15820. Oznaczona  na wykresie czerwoną strzałką  dolna wstęga, przebiega w okolicach 15385 – z zaznaczeniem, że aby uznać negację sygnału należy obserwować potencjalny test dolnej wstęgi.

Interwał Tygodniowy – środkowa wstęga przebiega w okolicach 15344 – test tego poziomu utworzy sygnał spadkowy którego celem będą okolice 14700 z negacją na poziomie 15983. Musimy pamiętać, że wstęgi są dynamiczne i zarówno target jak i poziom negacji wymagają kontroli.

Wykres intraday jednoznacznie sugeruje trend spadkowy. Co sprawia ze w mojej ocenie jedyne słuszne próby rozegrania L to: a) L blisko dolnej wstęgi Bollingera na D1, SL na dolnej wstędze (np. L po 15400 SL po 15370)  – jako opcja na swinga  b) L na wybiciu IB 8-9 z próbą poprowadzenia pozycji do godziny 10:00 – wówczas kolejne decyzje.   Z pozycjami krótkimi zamierzam poczekać do momentu utworzenia się sygnału na interwale tygodniowym – o ile oczywiście takowy powstanie.

 

Bazowy scenariusz na dziś wygląda jednak następująco:
Obserwacja interwału D1, z jedną próbą L blisko dolnej wstęgi. Jeśli po godzinie dziewiątej, sygnał wzrostowy zostanie zanegowany a będzie to miało miejsce w okolicach 15377, oczekuje się kontynuacji zejścia i utworzenia sygnału spadkowego z W1.

Aktualizacja 9:22
Sygnał spadkowy z Bollingera na interwale tygodniowym stał się faktem!

Aktualizacja 10:35
Pojawia się sygnał spadkowy z IB, czyni wszelkie próby łapania pozycji długich ekstremalnie ryzykownymi. Zejście powinno być kontynuowane. Tylko podejście pod 15433 mogłoby zmienić obecny obraz. Tak długo jak byk tego pułapu nie osiągnie, tak długo to niedźwiedź stanowi dominującą stronę.

Aktualizacja 13:50
Wcześniejsze słowa znajdują potwierdzenie w rzeczywistości – znajdujemy się obecnie niemal 200 punktów poniżej IBL.

Celem niedźwiedzi może okazać się test dolnej wstęgi na wykresie tygodniowym w krótkim czasie. Obecne położenie wstęgi 14682.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Metale szlachetne cały czas nisko. Złoto zejdzie poniżej 1600 USD?

Ceny metali szlachetnych w dalszym ciągu znajdują na tegorocznych minimach. Rynki głównych kruszców oscylują tym samym na zakresach z...

Podobne artykuły