poniedziałek, 6 grudnia, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Marazm na DAX, obiecujące WTI, ciężkie ZŁOTO. W sierpniu może być gorąco…

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Otwarcie na DAX po weekendowej przerwie przyznam, wywołało u mnie zaskoczenie.
Na takim otwarciu można było oprzeć kilka ciekawych scenariuszy do rozegrania na cały tydzień. Momentum, które pojawiło się wraz ze startem rynku kasowego sugerowało rychłe schłodzenie gorących, byczych głów które na schłodzeniu powinno się skończyć.
Tymczasem statystyka wygenerowała sygnał spadkowy, co w połączeniu z cały czas obowiązującym sygnałem spadkowym wygenerowanym przed dwoma tygodniami na wykresie tygodniowym przez Wstęgi Bollingera, sprawia że byki do mnie nie przemawiają.

Patrząc dalej przed siebie, oczekuję testu minimów z przełomu 19/20.07.2021.
Jeśli chodzi o sesję intraday, w dniu dzisiejszym nie spodziewam się wielkich uniesień czy też upadków, a zamknięcie sesji typuję, że będzie miało miejsce w zakresie 15519-15635.

Podczas sesji intraday interesuje mnie poziom 15636. Każde wyjście powyżej tego poziomu traktuję jako okazję do zajęcia pozycji krótkiej i dobrą cenę do podjęcia takiej próby. Poziom Stop Loss znajduje się 58 punktów wyżej.
Gdyby bykom udało się dziś ponownie  eksplorować okolice 16700 koniecznym będzie zrewidowanie założeń na dalszą część sesji, bądź jej całkowite odpuszczenie w oczekiwaniu na kolejną.

Czujność większości zwolenników DAXa zdaje się jest usypiana w najlepsze. Uważam jednak, że jeszcze w sierpniu zobaczymy przynajmniej symboliczny pokaz pirotechniczny 😉
Oczywiście gdy tylko coś wywęszę, podzielę się jak zwykle.

W ciekawym miejscu znajduje się również ropa WTI. Znajdujemy się tam tuż poniżej strefy podaży rozpoczynającej się na poziomie 73.34-73.63. Tak długo jak bykom na WTI nie uda się złamać poziomu 73.63 (złamanie można uznać w momencie zamknięcia świecy godzinowej powyżej tego poziomu)
tak długo poziomem docelowym będą okolice 72.80. To od reakcji na dzisiejszy dołek z sesji azjatyckiej mogą zależeć losy WTI na nadchodzące sesje.

Poziomy 72.80 oraz 72.40 wydają mi się szczególnie ważne a brak ich obrony może sugerować początki znaczącej korekty, której zasięgi celowałbym w okolice poniżej 60$.

Złoto również zwróciło dziś moją uwagę za sprawą raz dużego zainteresowania wśród traderów, dwa za sprawą szumu na różnych inwestycyjnych grupach dotyczących zakupu kruszcza w fizycznej formie.
Domorośli eksperci wymieniają złoto obok nieruchomości jako najbezpieczniejsze dobra.
BA! Nie tylko najbezpieczniejsze ale i takie które ochronią nas przed inflacją i pozwolą do tego całkiem nieźle na tym zarobić.
Jesteście pewni? Aaaaa…. to stąd się biorą te kredyty pod korek…
Nigdy się nie nauczymy :] Ale nie będę przesadnie tej refleksji rozwijał.
Podsumuję to krótko.
Zdajmy sobie sprawę że kiedy znakomita większość ludzi wskazuje nieruchomość jako najbezpieczniejsze miejsce lokaty kapitału po i tak wysokich cenach – trzeba mieć się na baczności.
Podobnie surowce, kiedy złoto tickało po 1300$  nie widziałem entuzjastów.

Do rzeczy…

W strefie między 1815-1820 utworzył nam się kluczowy opór. Tak długo jak cena nie wybije poziomu 1820 ponownie, tak długo ambitnie uważam, że mamy szansę na zejście w okolice 1730. Subiektywnie wydaje mi się, że obecne poziomy zaczynają ciążyć nawet bykom.
Wyjście powyżej 1820 scenariusz oczywiście neguje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły