USDJPY czwarta perfekcyjna reakcja na ATR! Gaz ziemny w układzie OB.

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat

USDJPY na krawędzi ATR!

USDJPY podczas piątkowej sesji reaguje na zasięg o rozpiętości 59 pips. Wygląda na to, że zakończyliśmy korektę i rynek zamierza wykonać swing do ceny 108.243. Wydaje mi się, że możemy zobaczyć nawet niższe poziomy. 108.1 wygląda całkiem realnie.

Gaz ziemnny powrócił do OB.

Ostatni artykuł opisywał zagranie buy stopem na tym walorze. Aktualnie gaz ziemny wrócił do overbalance. Przewiduje teraz zrealizowanie się układu na nowych szczytach, w okolicach poziomów 2.7-2.8.

Ropa WTI – czy zobaczymy reakcję na ATR?

Ropa WTI konsoliduje w okolicach 700 punktowego zasięgu, który jeszcze w sierpniu zareagował spadkami na podobny ATR. Niedźwiedzie zepchnęły wtedy rynek do aktualnego zasięgu overbalance. Moim zdaniem warto zwrócić szczególną uwagę na poziom 58$ na najbliższych sesjach.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę


BITCOIN dotarł do ATR.

Osiągnęliśmy już cene, o której pisałem kilka artykułów wcześniej. Nie pojawiły się żadne znaczne korekty w tym krótkoterminowym trendzie spadkowym, co oznacza możliwość wybicia bitcoina do ceny 11000$ za sztukę.

Złoto kontynuuje ruch wzrostowy.

Podczas piątkowej sesji mieliśmy okazję zobaczyć zejście ceny do poziomów z poprzednich overbalance podczas swingu spadkowego. Rynek zareagował na ATR o wielkości 12$. Podczas poniedziałkowej sesji będę próbował otworzyć pozycję z celem 1518$. Myślę, że nie powinniśmy zobaczyć już ceny 1462$.

EURUSD poza krawędzią ATR.

Jeśli cena wróci do poziomów 1.104 zamierzam zastanowić się nad zajęciem pozycji krótkiej, o ile podczas poniedziałkowej sesji niedźwiedzie nie wykonają kolejnych szczytów z piątku.

EURZAR na krawędzi overbalance.

Aktualnie to własnie ta para walutowa będzie pod szczególną obserwacją. Zamierzam zająć trzy pozycje podczas poniedziałkowej sesji, która zostanie rozbita na trzy różne stop lossy. Pierwszy to cena 16.20 czyli piątkowe minima, drugi – cena 16.18, czyli poprzedni test krawędzi Overbalance. Ostatnią pozycję zamknę na poziomie 16.10, czyli minima z listopada. Celem jest poziom 16.80 lub nawet 17.00.

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o