Sezon publikacji wyników za IV kw. Przegląd informacji od spółek.

0

W Stanach Zjednoczonych w piątek, 13 stycznia rozpoczął się sezon publikacji wyników finansowych spółek za IV kwartał. Najpierw pojawiły się sprawozdania największych banków z USA, a w kolejnych dniach inwestorzy dowiedzą się o wynikach największych korporacji. W czwartek, 19 stycznia jak co tydzień przyglądamy się komunikatom spółek akcyjnych. Przegląd informacji od globalny firm.

JPMorgan z 11 miliardami dochodu

Jeden z największych amerykańskich banków inwestycyjnych JPMorgan podał ostatnio swoje sprawozdanie za IV kwartał 2022 roku. Przychody spółki za miniony kwartał wyniosły 34,55 mld dolarów i wzrosły o 18% w skali roku. Spółka JPMorgan poinformowała również o tym, że dochód za czwartą część roku wyniósł 11 miliardów dolarów.

Toyota z planami utworzenia platformy pod EV

Prezes japońskiej spółki Toyota powiedział w piątek, 13 stycznia dla gazety The Wall Street Journal, że firma planuje stworzyć nową platformę produkcyjną. Ma być ona dopasowana specjalnie do pojazdów elektrycznych (EV). Akio Toyoda powiedział, że firma chce przenieść swój punkt ciężkości z przekształcania istniejących pojazdów na elektryczne do tworzenia EV od podstaw. Zarządzający Toyotą dodał, że: „ruch przesunął się w kierunku tworzenia EV jako EV i uczynienia ich właściwie dobrymi samochodami”.

SpaceX uruchomi Starlink w Korei Południowej?

Jedna ze spółek Elona Muska, SpaceX złożyła wniosek o rejestrację jako firma w Korei Południowej w celu uruchomienia swojej satelitarnej sieci internetowej Starlink. Usługa internetowa w tym regionie ma rozpocząć się w drugim kwartale tego roku.

Wiadomość o złożeniu wniosku następuje po wystrzeleniu przez SpaceX 54 satelitów w celu zwiększenia sieci Starlink.

Marks&Spencer utworzy ponad 3 tysiące miejsc pracy

Brytyjska sieć handlowa Marks&Spencer ogłosiła w poniedziałek, 16 stycznia że otworzy 20 dużych sklepów w Wielkiej Brytanii. Taki ruch utworzy ponad 3400 miejsc pracy. Firma M&S ujawniła plany prowadzenia 420 sklepów do przełomu 2025/26.

Do informacji zamieszczony został komentarz prezes firmy : „nasz program rotacji sklepów polega na upewnieniu się, że mamy właściwe sklepy, we właściwym miejscu, z właściwą przestrzenią i dążymy do rotacji z 247 sklepów, które mamy obecnie, do 180 wyższej jakości, wyższej produktywności pełnych sklepów, które sprzedają naszą pełną ofertę odzieży, domu i żywności, jednocześnie otwierając ponad 100 większych, lepszych lokalizacji spożywczych”.

Siemens partnerem w 3 miliardowym projekcie

Według poniedziałkowej informacji Siemens będzie partnerem Indian Railways w projekcie o wartości 3 mld euro. Niemiecki gigant dostarczy do Indii 1200 lokomotyw elektrycznych. Firma poinformowała, że jest to największe zamówienie na pociągi w historii Siemens Mobility. Dostawy zaprojektowanych przez Siemens lokomotyw planowane są w okresie 11 lat, a okres serwisowania wynosić będzie 35 lat. Niemiecka firma zauważyła: „to historyczne zamówienie podkreśla zdecydowane zobowiązanie Indian Railways do osiągnięcia 100% elektryfikacji ruchu kolejowego w Indiach”.

Microsoft ogłasza zwolnienie 10 tysięcy pracowników

W środę, 18 stycznia gigant Microsoft ogłosił, że planuje zwolnić około 10 tysięcy pracowników do końca trzeciego kwartału 2023 roku. Decyzję firma uargumentowała warunkami makroekonomicznymi i zmieniającymi się priorytetami klientów. Microsoft wskazał, że jest to pierwsza część zmian. Następnie firma ma się zająć swoim portfelem sprzętowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj