Informacje z rynku akcji. Przegląd komunikatów od spółek.

0

Spółki akcyjne z całego świata informowały inwestorów o kolejnych sprawach związanych ze swoją działalnością. W czwartek, 12 stycznia przyglądamy się ostatnim informacją z rynku akcji. Co istotnego działo się wśród popularnych przedsiębiorstw? Czas na cotygodniowy przegląd komunikatów od spółek akcyjnych.

LG Electronics przedstawia oczekiwania

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo LG Electronics oczekuje, że jego jednostka zajmująca się pojazdami elektrycznymi osiągnie w tym roku 7,8 miliarda dolarów sprzedaży. Prezes tej gigantycznej firmy, Cho Joo-Wan przy publikacji oczekiwań zauważył: „nasz biznes EV dokonał zwrotu po 10 latach od wejścia na rynek”. Główny dyrektor LG widzi powody do optymizmu, sugerując, że biznes przyspieszy jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku.

Rekordowa sprzedaż Rolls-Royce

Brytyjski producent luksusowych samochodów ogłosił w poniedziałek 9 stycznia, że jego sprzedaż w 2022 roku skoczyła o 8% względem roku poprzedniego. Ponadto firma odnotowała rekordową sprzedaż na poziomie 6 021 sztuk. Rolls-Royce wskazało, że głównym rynkiem był amerykański, a następnie chiński. Prezes spółki Rolls-Royce Motor Cars stwierdził jednak:  „sprzedaż nie jest naszą jedyną miarą sukcesu: nie jesteśmy i nigdy nie będziemy producentem ilościowym”.

Bayer przewiduje wielkość sprzedaży nowego leku

Firma farmaceutyczna Bayer z Niemiec poinformowała we wtorek, 10 stycznia o przewidywanej wielkości sprzedaży swojego nowego leku. Nowy produkt Bayer’u może przynieść ponad 5 mld euro rocznej sprzedaży. Niemiecki gigant farmaceutyczny poinformował, że lek stworzony w celu zapobiegania udarom i zakrzepicy ma być zatwierdzony do 2026 roku.

Goldman Sachs zredukuje zatrudnienie?

Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs może zrealizować swoje plany dotyczące redukcji zatrudnienia. W poniedziałek, 9 stycznia The Wall Street Journal doniosło, że firma zamierza zwolnić 3,2 tysiąca osób jeszcze w styczniu. Tym samym bank potwierdziłby swoje plany z grudnia, gdy informował o cięciu blisko 4 tysięcy stanowisk.

Akcje Bed Bath&Beyond poszybowały, w tle kłopoty

Amerykańskie przedsiębiorstwo Bed Bath&Beyond opublikowała we wtorek, 10 stycznia swój najnowszy raport fiskalny. Spółka przedstawiła bardzo słabe wyniki. Zgodnie z oświadczeniem, sprzedaż netto spadła o 33%, a straty netto wyniosły 392 miliony dolarów. Wyniki finansowe firmy pojawiły się w obliczu obaw dotyczących jej działalności. Spółka w zeszłym tygodniu poinformowała przed potencjalnym bankructwem. Co prawda akcje, Bed Bath&Beyond po wspomnianym raporcie poszybowały w górę o ponad 30%. W tle jednak widoczne są poważne kłopoty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj