Ropa WTI zbliża się do większego układu overbalance!

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat

Ropa WTI zbliża się do krawędzi OB.

Dzisiejsza sesja, była trzecią z kolei sesją spadkową na ropie, natomiast warto pamiętać o tym, że od 20 dni surowiec ten znajduje się w trendzie wzrostowym. Zasięg korekty o wielkości 260 punktów pojawił się już dwukrotnie, tym razem jest to już trzeci raz w przeciągu niespełna miesiąca, kiedy można próbować zagrywać ten instrument. Wskazane jest mieć na uwadze poziom ceny 54.17, który to wypada na krawędzi układu OB. Dokładnie to miejsce powinno zapoczątkować dalsze wzrosty, aż do ceny 56,84.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę.


Bitcoin wykonuje powtarzalne zasięgi.

Bitcoin ostatnio zrealizował kilkukrotnie, średnie zasięgi na poziomie 1500 USD. Kolejna taka korekta powinna zapoczątkować odbicie tej kryptowaluty co najmniej do poziomu 10000. Walor ten znany jest z dynamicznych ruchów, tak więc nie powinno być zaskoczeniem silne wybicie nawet do poziomu 12000 USD! Moim zdaniem poziom 7200 nie powinien się już powtórzyć.

DAX w dalszym ciągu na granicy ATR, wykonując układ overbalance!

Aktualnie niemiecki indeks w dniu dzisiejszym, tak jak pokazywała wczorajsza prognoza, zaczął podążać w kierunku południowym. Niedźwiedzie zmierzyły się z bykami na poziomie 12836, gdzie ostatecznie kupujący wygrali walkę na krawędzi OB, wynoszące 150 PKT, dynamiczny powrót to krawędzi ATR upewnił mnie w zajęciu pozycji krótkiej na tym walorze.

Dwa dni temu w jednym z artykułów analiza przedstawiała potencjalne cele tego zagrania. Tymczasem moje polowanie chciałbym zakończyć po cenie 12500, gdzie wypada kolejny układ overbalance. Kiedy rynek osiągnie mój cel, zamierzam bacznie przyglądać się zachowaniu graczy przy tej cenie.

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o