“Po ostatnim dzwonku”: 14.08.2019 EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – Zabawa trwa.

Trend na Daily: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1000,1.1100 Opór 1.1470

Opis pary: EUR/USD już drugi tydzień pozostaje w konsolidacji pomiędzy 1.1250, a 1.1160. Obecny poziom to sell zone i niedźwiedzie starają się powrócić do trendu spadkowego. Warto obserwować obecne poziomy. Nie możemy zapominać, że tak długo, jak rynek przebywa poniżej 1.1300 mamy do czynienia z mocnym trendem spadkowym. Aby nauczyć wykorzystywać się takie sytuacje zapraszam na szkolenie.

Pomysł na handel: Obserwuje rynek.

GBP/USD – Nic ciekawego?

Trend na Weekly: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2000 Opór 1.2740

Opis pary: W ostatnim tygodniu GBP/USD udało przebić się poniżej ważnego wsparcia 1.2130. Rynek nie kontynuuje spadków i ponownie zaczynamy się konsolidować. Psychologiczny poziom 1.2000 znajduje się już bardzo niedaleko, bo około 60 pipsów niżej. Czy uda nam się dostać korektę ostatnich spadków?

Pomysł na handel: Proszę zapoznać się z „Niedzielną Odprawą Inwestorów” gdzie omawialiśmy GBP/USD.

AUD/USD – Walka o korektę?

Trend na H4: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6800 Opór 0.70000, 0.7060

Opis pary: AUD/USD po osiągnięciu 0.6670 w ostatnim tygodniu rozpoczął ruch korekcyjny. Na wykresie H4 możemy zauważyć, że para próbuje utworzyć tzw. HL pozwoliłoby to na rozbudowanie nowej fali wzrostowej.

Pomysł na handel: Rynek przebywa w trendzie spadkowym. Wszelkie pozycje otwarte w kierunku przeciwnym powinny być krótkoterminowe.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o