sobota, 20 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Analiza techniczna DAX i Złota na 14.08.2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

DAX zakrywa lukę wzrostową

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Niemiecki indeks szerokiego rynku DAX zakrył starą lukę wzrostową zlokalizowaną między poziomami 11571-11619, co było pokłosiem ostatnich spadków na tym indeksie. Według podejścia falowego, rynek cały czas niemalże książkowo realizuje impulsywny scenariusz spadkowy: wszystkie dotychczasowe poziomu wsparcia zostały wybite w dynamiczny i gwałtowny sposób, typowy dla fali impulsu. Ostatnie lokalne wsparcie zostało utworzone na poziomie 11528. Poziom ten może być dołkiem dla ostatniej fali spadkowej impulsu, czyli fali (v) niższego rzędu, o czym świadczy wyraźna dywergencja wzrostowa między ceną a wskaźnikiem momentum. Do potwierdzenia tego dołka potrzebne jest jednak wybicie strefy oporu zlokalizowanej między trzema poziomami na 11840,11863 i 11890. Dopiero kiedy te poziomy zostaną wyraźnie naruszone, rynek będzie gotowy na jakieś bardziej imponujące odbicie korekcyjne. Na koniec warto zwrócić uwagę, że fala (v) może zostać wydłużona do poziomu 11366, jeżeli byki nie wybiją wspomnianej wyżej strefy oporu technicznego.

Nieciekawa (dla byków) formacja świecowa na wykresie Złota, koniec rajdu wzrostowego?

Podczas wczorajszej analizy kursu Złota zwróciłem uwagę na kilka sygnałów rynkowych, świadczących o tym, że rynek Złota może czekać korekta. Były to kolejno: stopień dojrzałości trendu wzrostowego, który był obecnie w piątej fali piątej fali wyższego rzędu, dywergencja spadkowa pomiędzy wskaźnikiem AO a zachowaniem ceny oraz wejście ceny w dużą, długoterminową strefę podaży na interwale tygodniowym. Jak widać po dzisiejszym wykresie, rynek wyrysował rozległą formację świecową Objęcia Bessy na samym szczycie trendu wzrostowego, co może być pierwszym potwierdzeniem zakończenia wzrostów (przynajmniej tymczasowo). Cena spadła do poziomu $1,492, czyli prawie przetestowała poziom wsparcia technicznego zlokalizowanego na $1,486. Tego rodzaju spadki nie są niczym nowym na rynku Złota i na takiej jednej świecy spadkowej korekta może się nie zakończyć. Następnym poziomem docelowym, po uprzednim wybiciu wsparcia na $1,486 jest poziom $1,453.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny Inwestowanie w metale szlachetne to jedna z najstarszych form ochrony kapitału. Złoto jest...

Podobne artykuły