“Po ostatnim dzwonku”: 14.05.2019 EUR/USD, GBP/USD, AUD/NZD

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – To tylko korekta?

Trend na Daily: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1000, Opór 1.1300, 1.1470

Opis pary: EUR/USD rozpoczyna tydzień od niewielkiego dnia spadkowego. Tak długo, jak przebywamy poniżej 1.1300, znajdujemy się w trendzie spadkowym. Ostatnie wzrosty traktowałbym czysto jako ruch korekcyjny. Na chwilę obecną niedźwiedzie mają przewagę.

Pomysł na handel: Gram z głównym trendem. Z nadzieją na kontynuację ruchu.

GBP/USD – Byki przegrywają!

Trend na H4: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2700, 1.2590, 1.2880, Opór 1.3270, 1.3500

Opis pary: GBP utrzymuje się w trendzie spadkowym. Jesteśmy coraz bliżej poziomu 1.2900, jeśli uda nam się tam dotrzeć byłby to już drugi atak w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Pokonanie kluczowego wsparcia otworzyłoby drogę do dalszych spadków. Przypominam, że od paru miesięcy GBP przebywa w 400 pipsowej konsolidacji.

Pomysł na handel: Obserwuje tę parę bardzo możliwe, że w najbliższych dniach pojawi się tu długoterminowa transakcja z dużym potencjałem ruchu.

AUD/USD Kluczowe wsparcie?

Trend na H4: Spadkowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6900 Opór 0.70000

Opis pary: AUD/USD w ostatnich dwóch tygodniach utworzyło trend spadkowy. Nie tylko dotarliśmy do długoterminowego wsparcia na poziomie 0.7000, ale powoli je przebijamy. Rynek nie może znaleźć tu kupujących. Jeśli uda nam się utrzymać trend spadkowy poniżej kluczowego poziomu AUD będzie w ogromnych tarapatach. Kolejne wsparcie znajduje się 200 pipsów niżej. Jeśli mamy racje co do kierunku na AUD/USD byłbym bardzo ostrożny z transakcjami na AUD/NZD.

Pomysł na handel: Przebicie wsparcia otworzy drogę do dalszych spadków.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o