Analiza techniczna indeksu DAX, Złota oraz Ropy na 14.05.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Złoto mogło zakończyć korektę wzrostową

Na wykresie Złota widać wydłużenie ostatniej fali korekty prostej fali (ii) w kierunku poziomu $1,304. Fala c tego cyklu korekcyjnego wybiła ponad poziom 61% zniesienia Fibonacciego z łatwością, ale została zatrzymana przez linię trendu średnioterminowego. Cena wyrysowała także formację świecową Spadającej Gwiazdy. Mamy zatem kilka sygnałów z różnych aspektów analizy technicznej przemawiających za zakończeniem korekty wzrostowej na poziomie $1,304 a co za tym idzie-z rozpoczęciem impulsywnych spadków w fali (iii). Nie ma natomiast jeszcze żadnego zdecydowanego potwierdzenia ze strony rynku, że szczyt na $1,304 jest rzeczywiście zakończeniem cyklu, a pierwsze potwierdzenie pojawi się, gdy wybity dołem zostanie poziom $1,290. Do tego czasu rynek może jeszcze zacząć ewoluować w kierunku bardziej złożonej korekty fali (ii). Wybicie poziomu $1.314 unieważni impulsywny scenariusz spadkowy.

DAX idzie jak po sznurku, czyli koniec korekty?

Niemiecki indeks DAX zachowuje się książkowo w ostatnim czasie i pokornie kończy korektę spadkową na poziomie 11 840 punktów. Oznaczać to może, że korekta wyższego rzędy, czyli fala (b) została zakończona, aczkolwiek rynek może jeszcze wyrysować bardziej złożoną korektę i utworzyć nowy lokalny dołek. W takim scenariuszu schemat korekty ABC-X-ABC przekształci się w bardziej złożony schemat ABC-X-ABC-X-ABC.

Warto również zaznaczyć, że poziom 11 840 punktów jest ważnym poziomem wsparcia technicznego więc konsekwencją jego naruszenia będzie zjazd cenowy do poziomu 11 380 punktów, który jest położony bardzo blisko poziomu 50% zniesienia Fibonacciego na 11 366 punktów.

Ropa może w każdej chwili wybić z konsolidacji, spadki w grze

Na zakończenie dzisiejszego przeglądu analitycznego przejdziemy jeszcze do rynku Ropy typu Crude (WTI), na którym cena jest jak na razie uwięziona w konsolidacji horyzontalnej pomiędzy poziomami 63.29 a 60.37. Próby wybicia górą nie powiodły się, więc kontrolę nad ceną nadal ma strona podażowa i to właśnie niedźwiedzie starają się zepchnąć cenę w kierunku poziomu ekspansji Fibonacciego na 57.74 albo nawet 56.09 celem dokończenia fali Y niższego rzędu. Taki ruch cenowy zakończyłby też falę B korekty spadkowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o