“Po ostatnim dzwonku”: 13.06.2019 EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD

„Po ostatnim dzwonku” to cykl analiz przygotowywanych przez Dawida Kowalskiego, znanego pod pseudonimem 4exPirate.

Przegląd rynku przygotowywany jest po zamknięciu sesji handlowej w Stanach Zjednoczonych, która jako ostatnia faza zamyka cały dzień. Możemy wtedy na zimno podsumować co się działo na wykresach oraz przygotować się na kolejną sesję. Cykl ten daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się obecnie dzieje na rynku.

Poniżej prezentujemy najciekawsze pary walutowe i potencjalne okazje inwestycyjne.

EUR/USD – Spadkowy Dzień!

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.1000,1.1300 Opór 1.1470

Opis pary: W dniu dzisiejszym EUR notuje dzień spadkowy i jest to pierwszy zły sygnał dla byków. Poziom 1.1350 nie został przebity i para powróciła poniżej kluczowego wsparcia 1.1300. Sytuacja na parze robi się coraz bardziej skomplikowana. Długoterminowo mamy bowiem do czynienia z trendem spadkowym. Jeśli obecne wzrosty mają być utrzymane, EUR nie może spaść poniżej 1.1240.

Pomysł na handel: Rynek wchodzi w trudny okres walki niedźwiedzie kontra byki. Może to skutkować konsolidacją przy kluczowych poziomach.

GBP/USD – Kierunek Konsolidacja?

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 1.2540 Opór 1.2800, 1.2890

Opis pary: Jeśli spojrzą Państwo na wykres dzienny GBP/USD od razu widać, że od paru dni przebywamy w konsolidacji pomiędzy 1.2680, a 1.2730. Tak jak już wielokrotnie wspominałem, główny kierunek ruchu jest spadkowy, a ostatnie wzrosty to nic więcej jak fala korekcyjna. Poziom 1.2660 nie powinien zostać przebity, jeśli korekta ma mieć większy zakres ruchu.

Pomysł na handel: Utrzymuje swoje transakcje zgodnie z „Niedzielną Odprawą Inwestorów”. Zmniejszam ryzyko na transakcji, GBP/USD wygląda coraz mniej interesująco.

AUD/USD – Trend is your friend!

Trend na H4: Wzrostowy

Kluczowe poziomy: Wsparcie 0.6800 Opór 0.70000

Opis pary: Patrząc na sytuacje AUD/USD obiektywnie fakty są następujące. Para przebywa w długoterminowym trendzie spadkowym. W maju 2019 r. przebiliśmy wieloletnie wsparcie na poziomie 0.7020. Parę dni temu rynek przetestował dawne wsparcie, które teraz stało się kluczowym oporem. Poziom 0.7020 został utrzymany i zaobserwowaliśmy już prawie 90 pipsowe spadki. Jeśli rynek nie zacznie podnosić się z obecnych poziomów, o dalszej korekcie nie ma mowy.

Pomysł na handel: Obserwuje rynek.

Więcej wpisów dotyczących cyklu Dawida znajdziesz pod tagiem po-ostatnim-dzwonku

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o