Analiza techniczna SP500 i EURUSD na 13.06.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

SP500 wyrysowało świecę Doji i zaczyna spadki

Amerykański indeks szerokiego rynku SP500 po osiągnięciu poziomu oporu technicznego zlokalizowanego na 2899 punktów i po lekkim jego naruszeniu ze szczytem na 2911 punktów wyrysował formację świecową odwrócenia trendu zwana Doji i zawrócił. Jak do tej pory korekta zdołała osiągnąć poziom 2866 punktów, ale i tak jest największą, jak do tej pory korekta spadkową w ostatnim ruchu wzrostowym. Następnym poziomem docelowym dla niedźwiedzi będzie wsparcie techniczne zlokalizowane na poziomie 2841 punktów i od rozegrania tego wsparcia będzie zależała kontynuacja całego ruchu wzrostowego. Z punktu widzenia teorii fal Elliotta, ostatnia fala wzrostowa ma charakter wyraźnie impulsywny i może być ona pierwszą falą nowego impulsu wzrostowego. Taki scenariusz zakładałby zatem, że modyfikacji ulegnie licznik falowy znajdujący się na wyższych interwałach czasowych, a cała struktura falowa będzie traktowana jako dalsza część korekty fali 4 wyższego rzędu.

EURUSD kończy pierwszą falę potencjalnego impulsu wzrostowego

Jeżeli chodzi o sytuację na parze EURUSD, to zgodnie z oczekiwaniami cena rozpoczęła korektę spadkową potencjalnej fali (2). Jak do tej pory, korekta ta ma co prawda trzy podfale spadkowe, ale jest zbyt płytka, by uznać ją za zakończoną. W czasie trwania korekty nie zostało przetestowane nawet najbliższe wsparcie techniczne na poziomie 1.1264, tak więc jest tutaj jeszcze miejsce na kontynuacje spadków w obecnym cyklu korekcyjnym. Nie będzie także rzeczą dziwną, jeżeli w wyniku głębszych spadków korekcyjnych cena wytestuje poziom 1.1215, gdyż nawet tak głębokie zejście w dół będzie nadal poprawne z punktu widzenia teorii fal Elliotta. Jeżeli natomiast zejście korekcyjne rynku będzie głębsze niż do poziomu 1.1215, to prawdopodobieństwo zmiany scenariusza na poprzedni, czyli kontynuację Klina Końcowego fali (C) wyższego rzędu gwałtownie wzrośnie, więc warto zwrócić uwagę jak zachowa się cena EURUSD przy zetknięciu z poziomem 1.1215 (o ile taki nastąpi). Jest to obecnie najważniejszy poziom cenowy na wykresie krótkoterminowym na parze EURUSD.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o