Niezdecydowanie na parze CHF/JPY. Wahania jena również w listopadzie.

0

Japoński jen zyskiwał na początku listopada. Lepiej jen wypadł w szczególności w stosunku do najpopularniejszych walut. Jednak lepsze momenty jena nietrwały długo. Frank momentalnie odrobił stratę z pierwszych dni listopada. Na parę walutową CHF/PLN patrzymy we wtorek, 15 listopada. Ostatnio na tym rynku widać niezdecydowanie. Tym samym trwają ogólne wahania jena. Jak wygląda sytuacja rynku pary CHF/PLN?

Ogólna deprecjacja jena

W połowie listopada patrzymy na sytuację rynku pary walutowej CHF/JPY. Jak dotąd w listopadzie to jen wypada lepiej. Jednak japoński jen wobec franka zyskuje mniej niż 1%. Jest to szczególnie mało, biorąc pod uwagę sytuację pary CHF/JPY od początku roku. W 2022 roku widoczna jest ogólna deprecjacja jena. Szwajcarski frank wobec jena w tym roku zyskuje do dziś, 15 listopada ponad 17%.

Bank Japonii trzyma się swojej polityki

W ostatnim czasie doszło do przemówień prezesa Banku Japonii, Hurohiko Kurody. W czwartek, 10 listopada Kuroda zauważył, że bank centralny gotów jest ciąć stopy procentowe. Taka opcja będzie brana pod uwagę w przypadku koniecznym. Również w zeszłym tygodniu bankier zauważył, że inflacja w Japonii zacznie spowalniać w połowie 2023 roku. Poniżej 2% natomiast inflacja spadłaby przed 2024 rokiem. Kuroda zapewnił, że japoński system finansowy utrzymał stabilność w całości.

Wczoraj, w poniedziałek (14.11) przewodniczący Banku Japonii ponownie podkreślił, że instytucja trzymać się będzie obecnej polityki. Zdaniem Kurody luzowanie monetarne ma na celu cofnięcie aktywności gospodarczej, aby osiągnąć „zrównoważony i stabilny” cel inflacyjny.

Rynek szczególnie często przy średniej

Spoglądamy już na wykres pary walutowej CHF/JPY. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ostatnio rynek szczególnie często odwiedza zakres średniej. To właśnie zachowanie w rejonach średniej kroczącej SMA 77 wskazuje na kolejny ruch pary CHF/JPY. Dziś, 15 listopada w godzinach wieczornych notowania franka do jena znajdują się właśnie przy średniej. Na sytuację pary walutowej spojrzymy jednak w szerszym ujęciu. Jakie perspektywy ma przed sobą rynek pary CHF/JPY?

Scenariusz wzrostowy

Szwajcarski frank ma sposobność w najbliższym czasie przejąć kontrolę nad jenem. Ruch wzrostowy mógłby zostać zbudowany jednak po cofnięciu. Warto będzie zatem obserwować, czy rynek pokaże zejście w stronę 146,00 JPY. Z okolic tego zakresu notowania pary CHF/JPY zebrać się mogą do wzrostu. Pewny i stabilny powrót powyżej średniej wiązałby się z jej przełamaniem. Frank w najbliższych dniach powrócić może powyżej 150,00 JPY.

Należy liczyć się z tym, że rynek wzrost rozpocząć może z obecnych zakresów. Szczególnie ważna zatem zdaje się obserwacja zachowań wobec średniej kroczącej SMA 77.

Kurs pary walutowej CHFJPY wzrost
Scenariusz wzrostowy para walutowa CHF/JPY 15.11.2022

Scenariusz spadkowy

Powrót w okolice 146,00 JPY wiązać się może z pobudzeniem jena. Przewaga na tym zakresie skutkowałaby sprowadzeniem rynku w okolice zeszłotygodniowego dołka. Przebicie się przez te rejony otworzyłoby drogę do strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego 143,05-143,75 JPY.

Kurs pary walutowej CHFJPY spadek
Scenariusz spadkowy para walutowa CHF/JPY 15.11.2022

Podsumowanie

Na parze walutowej CHF/JPY w ostatnich dniach widoczne było niezdecydowanie. Żadna ze stron nie przejęła stanowczej postawy. Jednak wahania na rynku są widoczne. Głównie jest to spowodowane sytuacją jena. Japońska waluta w najbliższym czasie może stracić na wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj