Niemiecki indeks DAX przebija się przez 12 200 pkt. Co dalej?

Dobre nastroje opuszczają rynkowych graczy. Wpływ ostatnich pozytywnych komentarzy z frontu wojny handlowej na linii USA-Chiny wciąż widać gołym okiem. Przypominam, że w dniu wczorajszym Sekretarz Skarbu USA – Steve Mnuchin zapowiedział, że w na początku przyszłego miesiąca Chiny udadzą się do Stanów Zjednoczonych gdzie odbędą się dwustronne rozmowy. Postęp w rozmowach wskazuje na ogromny progres co do ustaleń dotyczących tego, jak mają przebiegać negocjacje.

Rynek nie kupuje tego newsa?

Prawda jest jednak taka, że kontrakty terminowe zarówno na indeks DAX jak i S&P500 w pierwszych chwilach po publikacji tych wiadomości nie zareagowały euforystycznie. Inwestorzy patrząc w przeszłość widzą ryzyko powtórzenia scenariusza, w którym to powrót do rozmów kończył się srogim fiaskiem.

Niemniej na uwagę zasługuje zachowanie niemieckiej giełdy na początku tego tygodnia. W poniedziałek doszło do przebicia okrągłego poziomu 12 200 punktów, natomiast w dniu dzisiejszym widać kolejny impuls, który wybija cenę na nowy szczyt.

Niemcy myślą nad zmianą podejścia do polityki fiskalnej

W mediach możemy znaleźć coraz więcej informacji na temat możliwego złagodzenia podejścia do polityki fiskalnej w Niemczech. Media spekulują, iż Niemcy mogą porzucić dotychczasowe, zrównoważone podejście do polityki budżetowej.

Agencja Reuters poinformowała wczoraj, że Berlin rozważa utworzenie niezależnych agencji publicznych, które zostałyby powołane w celu wyemitowania nowego długu, który umożliwiłby bankowi centralnemu emisję większej liczby obligacji. Taki dług niebyły uwzględniony w budżecie, a wiadomo zadłużenie może być stymulantem jeśli chodzi o pobudzenie wzrostu gospodarczego w tym kraju.

DAX rośnie jak po sznurku. Będzie atak na szczyt?

Większość z was wie, że DAX jest instrumentem raczej korekcyjnym aniżeli trendowym. Patrząc na ostatnią falę wzrostów możemy zobaczyć, że była ona bardzo ostra dlatego kupujący mogą już niedługo odczuć zmęczenie.

Porównajmy jednak obecną sytuację z ostatnim swingiem wzrostowym, który miał miejsce od końca maja do końcówki czerwca.

DAX lubi wykonywać ruchy o zbliżonym zasięgu do poprzednich dlatego poziom wyznaczony z tej metody może być istotny z punktu widzenia zatrzymania wzrostów (12 315). Będziemy obserwować dalszy rozwój sytuacji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o